Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sigpro has a deprecated constructor in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/content/jw_sigpro/jw_sigpro.php on line 19

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentEasyOpenGraph has a deprecated constructor in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/content/easyopengraph/easyopengraph.php on line 20

Notice: Undefined property: stdClass::$images in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/content/easyopengraph/easyopengraph.php on line 138

Notice: Undefined offset: 4 in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/content/easyopengraph/easyopengraph.php on line 139

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgK2Png4k2 has a deprecated constructor in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/k2/png4k2/png4k2.php on line 16

Pivo - Mistrzowski plan

PIVO to polski zespół rockowy, pochodzący z Głogowa, który po latach przerwy wraca z nowym albumem studyjnym. “Mistrzowski plan” to 11 kompozycji naładowanych emocjami i stylowym groovem. Rockowa energia, rasowy funk, gitarowy grunge, psychodeliczny flow, oryginalne melodie i pozytywny przekaz. Dźwięki doskonale przenikają się z tematyką polskojęzycznych tekstów, do których inspiracją był Kurt Cobain.
Album promuje nagranie "Z czerweni" które pojawiło się również na liście Top Orbit.

W 1995 roku zdobył główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie Marlboro Rock-In (współorganizowanym przez magazyn Tylko Rock) w którym nagrodą był kontrakt płytowy z BMG Ariola Poland, w wyniku którego powstała debiutancka płyta zespołu Dziki dziki, która została wydana w listopadzie 1997 roku. Pomimo nagrania w 1999 roku materiału na 2 płytę, materiał ten nigdy nie został wydany. 30 października 1999 roku odbył się ostatni koncert w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie.

Następnie wokalista i gitarzysta Wojtek Garwoliński grał w zespole kOŚCI, współpracował z Małgorzatą Ostrowską, Olafem Deriglasoffem, Kasią Kowalską, Romkiem Puchowskim oraz zespołem Blenders, a od 2011 prowadzi karierę solową jako G.Wolf. W roku 2012 wrócił do grania z Marcinem Patykiem, z którym rozpoczynał swoją ścieżkę muzyczną.

23 marca 2013 zespół PIVO reaktywował się. Na początku 2014 roku zespół odbył trasę koncertową jako support zespołu Kazik Na Żywo.Recenzja:
Powroty są dzisiaj bardzo modne, jednak wśród dziesiątek wykonawców, którzy uznają, że czas znowu objawić się światu, takich, którzy nie zaliczają wstydliwej porażki jest niewielu. Oczywiście, czym innym jest powrót Faith No More, a czym innym ponowne pojawienie się na horyzoncie polskiego Piva, zespołu, który w latach 90. był jedną z nadziei gitarowego, podszytego funkiem i Hendrixem grania. Po dwudziestu latach znowu staje na scenie, z nową, godną poznania płytą „Mistrzowski plan”.

Mistrzowski plan miał na pewno szef składu, Wojtek Garwoliński, który, zmagając się pewnie z czymś w rodzaju syndromu niespełnienia po debiutanckim krążku „Dziki dziki” z 1997 roku, najpierw wyżył się w G.Wolf, grając surowego, nasyconego hendrixowskimi patentami rocka, a teraz z rozmysłem zadaje nam krążek Piva, będący niczym innym jak zbiorem piosenek. Piosenek mistrzowsko zaaranżowanych i znakomicie wykonanych. Kluczem do zrozumienia tej muzyki jest właśnie słowo „piosenka”. Jeśli ktoś liczył, że Wojtek po raz kolejny zaszaleje, może się zdziwić. Jeśli ktoś liczy, że genialny pałker Oskar Podolski będzie strzelał nam w oczy pieruńskimi solówkami i przejściami – zdziwi się ponownie. Tu wszystko jest podporządkowane idei wspólnego, piekielnie bujającego grania. Być może troszkę „starego”, bo jest tu i Red Hot, ale i big beat się trafi w „Człowieku w ciemności”. Jako, że Pivo zaczynało, kiedy zaczynało – duch minionej, rockowej dekady też jest wyczuwalny – czasami dosłownie, bo trzy kompozycje są na nowo nagranymi utworami z nie wydanej płyty „12 małp”. Szczególnie „M.C. Doktor”, osadzony na mocnym, niemal metalowym riffie nosi w sobie posmak pierwszych lat grunge.  Nie wiem, do końca czy tu pasuje, ale to już inna sprawa.

Najważniejsza jest w tym przypadku przebojowość i zwarta, mocno odchudzona forma aranżacji. Wszystko podporządkowane jest zespołowemu łojeniu, bez wychodzenia przed szereg. Jest oczywiście rockowy zadzior, odpowiednia energia, ale nad wszystkim unosi się melodia, prowadzona przez Wojtka ale także – i tu małe zaskoczenie – przez całą baterię instrumentów dętych, które często przejmują melodię, stając się nie tylko małym dodatkiem, ale pełnoprawnymi instrumentami, budującymi narrację utworów. Szczególnie pierwsza część płyty naładowana jest powerplayerami – „Totalna zima”, „Z czerwieni” czy utwór tytułowy to hity niesione na świetnych riffach i pięknie bujającym groove. Niczego nie brakuje. Potem robi się trochę spokojniej, jest i ballada („Idź własną drogą”), jest smagnięcie psychodelią w „Najwyższym czasie” (też zresztą utworze, który został zaczerpnięty z „12 małp”…). Pivo na pewno nie zwietrzało. Pojawia się oczywiście motyw porównania z debiutem. Nadal jest radość, ale… poważniej. No i wreszcie dobre teksty! Zero szczeniackich erotyków tylko więcej dystansu, trochę melancholii. Co najważniejsze – zjadliwej, takiej co nie wywołuje zakłopotania. Wszystko zostało zapięte na ostatni guzik, dopracowane na własnych zespołowych warunkach. I to budzi szacunek.

Rock w 2016 roku ma trochę pod górkę, bo chyba już wszystko zostało powiedziane, wszystkie telewizory wyleciały z pokojów hotelowych, narkotyków też dość dużo poszło. Zatem – być skandalistą w takim czasie i zwrócić na siebie uwagę jest piekielnie trudno. Pivo ma chyba tę świadomość, dlatego zamiast robić nerwowe ruchy, szukać na siłę oryginalności, skupiaja się na grze. Tylko tyle i aż tyle.  Za mało? Cóż, miejmy nadzieję, że muzyka, bez takiej czy innej otoczki obroni się sama.
Arek Lerch

Wywiad:
http://www.violence-online.pl/wywiady/pivo-dzikus-na-uwiezi/

Kup płytę CD

Lista utworów:  
1. TOTALNA ZIMA
2. Z CZERWIENI
3. FALA
4. CZŁOWIEK W CIEMNOŚCI
5. MISTRZOWSKI PLAN
6. KUAN
7. 5 MINUT
8. IDŹ WŁASNĄ DROGĄ
9. M.C. DOKTOR
10. NAJWYŻSZY CZAS
11. HELLO MY FRIEND

Data wydania: 02.09.2016
Dystrybucja: www.experiencebasedmusic.com


Skład:
Wojtek Garwoliński - śpiew, gitara elektryczna
Marcin Patyk - gitara basowa, śpiew
Oskar Podolski - perkusja

muzycy towarzyszący:
Kuba Osypiński - trąbka
Michał Maculewicz - saksofon barytonowy

https://www.facebook.com/pivomusic
http://pivo.net.pl

e-max.it: your social media marketing partner

Płyty polecane i promowane

  • 1

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych