Dollz - Taa...

Zespół Dollz (dawniej Dolls Insane), powstał w 2011 roku. Punktem wyjścia był moment, gdy wokalistka Paulina Kut, wystąpiła solo w talent show TVN - X Factor. Chwilę później Maciej Pawełczyk (gitarzysta) zaproponował Pauli współpracę. Razem zaczęli tworzyć materiał demo na płytę. Do duetu dołączył perkusista Marek Żebrowski, basista Wojtek Łańko i klawiszowiec Przemek Książek.

W 2012 roku zespół wziął udział w IV edycji programu „Must Be The Music”. Powodem była możliwość zaprezentowania autorskiego materiału, który można było zagrać dla milionów widzów na żywo. W międzyczasie Paulina z Maciejem odwiedziła Las Vegas, gdzie powstał klip do utworu "Tory!". Do wystąpienia w teledysku udało się namówić Adama "Nergala" Darskiego, lidera grupy Behemoth. Warto jeszcze wspomnieć o utworze „Bile Bur Gorne”, który można było usłyszeć w czołówce programu telewizyjnego „Kossakowski. Szósty Zmysł”. Do pieśni napisanej w języku który nie istnieje, powstał teledysk.

W 2013 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią MJM Music PL i wspólnie z producentem Szymonem Sieńko zarejestrował materiał na EP’kę, która nosi tytuł "Taa...", która miała premierę 27 pażdziernika 2014.

 

Tracklista:
01. Tory
02. Czy ktokolwiek?
03. Anioły
04. Taa...
05. Bile Bur Gorne (Bonus Track)

 

OBECNY SKŁAD:

Paulina Kut - wokal

Maciej Pawełczyk - gitara

Wojtek Łańko - bas

Oskar Bukała - perkusja

https://dollz.bandpage.com/

Facebook

e-max.it: your social media marketing partner

Płyty polecane i promowane

  • 1