KaAtaKilla - Zawrzeszczeć ciszę

KaAtaKilla - zespół założony przez Łukasza „Różala” Różalskiego (gitara), dawniej Soul that’s ill) oraz Tomka „Goljasza” Goljaszewskiego (bas), dawniej Hunter. W skład formacji weszli również: Witek Fałek, były perkusista zespołu Toster oraz muzycy wcześniej udzielający się w łódzkich projektach: Łukasz Pietrzyk (wokal), „Fafa” Maciek Filipiak (klawisze), „Jurgen” Radek Baryga (gitara).

KaAtaKilla wspiera Fundację Krwinka, której celem> jest niesienie wszechstronnej pomocy dzieciom dotkniętym chorobami nowotworowymi, ich rodzinom oraz klinikom, w których są leczone, a także> profilaktyka nowotworowa, w tym: szczepienia dziewcząt przeciwko wirusowi HPV, który powoduje raka szyjki macicy.

Obecnie zespół prezentuje publiczności swoją drugą płytę pt. "Zawrzeszczeć ciszę" (2014), na której znalazło się 11 piosenek, wszystkich zaśpiewanych po polsku.

Recenzja:

"Sporo mocnych punktów na tym albumie się znalazło. I naprawdę fajnie się te kolejne punkty odkrywa, słuchając "Zawrzeszczeć ciszę".

Naprawdę znakomity wokal. Gdy trzeba - mocny, gdy trzeba - delikatny. Jednak zawsze pełen emocji, co nie jest bez wpływu na siłę przekazu tym bardziej, że wszystkie teksty są po polsku! Muzycy konsekwentnie pamiętają o tym, że najważniejszy jest w KaAtaKilla wokal. Żaden element konstrukcji poszczególnych utworów linii wokalu nie przeszkadza w ani jednym momencie.

Uwagę przykuwa wyjątkowa melodyjność albumu. Wiele utworów można pod nosem zanucić już po pierwszym przesłuchaniu, a to spory atut, wszak nie są to kompozycje łatwe i oczywiste.

Owe polskie teksty to kolejna zaleta albumu. A ponieważ teksty są autorstwa członków KaAtaKilla, więc i ich interpretacja jest bardzo czytelna, choć często niejednoznaczna. Grupa na "Zawrzeszczeć ciszę" jawi się jako - zaryzykuję to stwierdzenie - band zaangażowany. Ani słowa o panienkach, piwku, imprezkach i motocyklach. Za to mnóstwo gorzkich przemyśleń dotyczących zjawisk wręcz zza ściany czy własnego pokoju. Sprawnie opowiedziane, bez spektakularnych potknięć literackich, bez silenia się na niepotrzebne moralizatorstwo. Żadnego pouczania, żadnego wskazywania jedynie słusznych prawd. Po prostu rzetelny, momentami nazbyt realistyczny, choć wciąż poetycki, opis rzeczywistości.

Gitary i klawisze - wielośc barw z naciskiem na ostre, mocne i zdecydowane brzmienia. W oparciu o solidną sekcję rytmiczną całośc wypada drapieżnie i dynamicznie. Niektórzy usłyszą tu może echa pierwszej płyty Carrion. Ale KaAtaKilla nie wysuwa tak mocno do przodu instrumentów klawiszowych, które tutaj są mistrzem drugiego planu, budującym atmosferę dla gitarowej maestrii. Zmiany tempa i ciekawe gitarowe zagrywki znacząco ubogacają "Zawrzeszczeć ciszę".

W zasadzie wszystko się zgadza. Pewnie zarzuty o bliskie podobieństwo do Comy pojawiały się na muzycznej drodze KaAtaKilla nie raz. Jednak czy to naprawdę jakiś zarzut? Po pierwsze - to przecież całkiem dobry wzór. Po drugie - w stosunku do Comy KaAtaKilla to mistrzowie krótkiej formy (chodzi mi o długość utworów). Być może faktycznie jest smutno, mrocznie i chłodno. Ale komu to przeszkadza? Nie wszyscy przecież muszą zawsze bujać się w rytm słonecznego reggae."

Dariusz Krawczyk http://www.fabrykazespolow.pl

Tracklista:

01. Intro
02. Mała wojna samobójcy
03. Zostaw mi światło
04. To nie ja  i to nie ty
05. Nie pytaj więcej o nic wcale
06. Delirium Clemensa
07. Zawrzeszczeć ciszę
08. W natłoku myśli
09. Nangar Khell
10. Czy mnie widzisz czy mnie znasz
11. Klaun
12. Sen

Wydawca: Fonografika (2014)

Skład:

Łukasz Pietrzyk - wokal
Różal (Łukasz Różalski) - gitara
Jurgen (Radek Baryga) - gitara
Goliash (Tomasz Goljaszewski) - bass
Fafa (Maciek Filipiak) - klawisze
Piotr Stawirej - perkusja

http://www.kaatakilla.boo.pl/

https://www.facebook.com/kaatakilla

e-max.it: your social media marketing partner

Płyty polecane i promowane

  • 1