Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Night Orbit

00:00 06:00

Teraz na antenie

Night Orbit

00:00 06:00

Background

The Freuders – Hannibal

w dniu 13 stycznia 2020

Utwór zapowiada nowy album studyjny “Warrior”, którego premiera będzie miała miejsce się już na początku marca 2020 roku.
Hannibal to muzyczna kanonada bębnów torująca sobie drogę pośród licznych śladów gitary elektrycznej oraz pulsującego basu, która stanowi historię młodzieńczej brawury zderzonej z obliczem stonowanej dojrzałości.

Długogrająca płyta będzie zawierała 9 utworów, które na tle dotychczasowych wydawnictw wyróżniać się będą jasnym brzmieniem i melodyjnymi refrenami. Całość została zarejestrowana w lipcu 2019 w Nebula Studio.
Zespół ma już na swoim koncie dwupłytowy debiut “7/7” (wydany nakładem wytwórni Fonografika) oraz trzy EPki – ostatnia, “Omniform”, z marca 2018. Wszystkie dotychczasowe wydawnictwa dostępne są na platformach streamingowych Spotify, TIDAL, Deezer, Apple Music oraz YouTube.
W Radiu Orbit zagościł po raz pierwszy w 2015 roku z utworami “7 Sins” oraz “Against”.

The Freuders to niezmienny, minimalistyczny kolektyw muzyczny stawiający na solidność sekcji rytmicznej, zalany gitarowym sosem, doprawiony szczyptą charyzmatycznych wokali. Delikatny zapaszek cmentarza, albo emanacja czarnej dziury. Muzyczne połączenie Dennisa Rodmana i twórczości Salvadora Dali. Chłodno i bez przebaczenia.
Zespół został także ogłoszony – obok solowego projektu Arkadiusza Jakubika – jako jeden z dwóch pierwszych wykonawców przyszłorocznej edycji Cieszanów Rock Festiwal! Kolejne koncerty pozostają jeszcze tajemnicą, ale zespół nie ma zamiaru próżnować w 2020 i w planach jest ogłoszenie jeszcze większej liczby koncertów niż w latach ubiegłych.


Czytaj dalej