Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Night Orbit

00:00 06:00

Teraz na antenie

Night Orbit

00:00 06:00

Background

PVRIS – Gimme A Minute

w dniu 5 maja 2020

Amerykańscy electro-popowcy z PVRIS wydają wkrótce nową płytę. Album “Use Me” zapowiadany jest na 10 lipca 2020 roku. Do tego czasu musimy się zadowolić singlami, które zapowiadają ten krążek. Najnowszy z nich zawiera piosenkę zatytułowaną “Gimme A Minute”.

Utwór rozpoczyna się spokojnie, nastrojowo, od głosu Lynn Gunn, z delikatnym elektronicznym podkładem. Z czasem jednak tło rozwija się w majestatycznie brzmiące techno. W piosence dzieje się jednak na tyle wiele, że żaden z nastrojów nie utrzymuje się na dłużej. Od pewnego momentu mamy nawet indie rockowy klimat, zapewniony przez pojawiającą się gitarę. “Gimme A Minute” kończy się dość niespodziewanie, w momencie, gdy moglibyśmy spodziewać się kolejnego uderzenia lub jeszcze jednej zmiany nastroju.

PVRIS wiedzą jak operować nastrojem, żeby osiągnąć zamierzony efekt, dlatego wybrana na singiel kompozycja nie tylko zaostrza apetyt ma całą nową płytę, ale również pozostawia pewien niedosyt, który sprawia, że w oczekiwaniu na kolejne nagranie, chętnie sięga się też po starsze kompozycje.

Tagi