Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Night Orbit

00:00 06:00

Teraz na antenie

Night Orbit

00:00 06:00

Background

The Freuders – Dijuth

w dniu 12 maja 2020

30 kwietnia 2020 roku, ukazał się nowy album grupy The Freuders pt. “Warrior”. Promuje go nagranie “Dijuth”.
Album zawiera 9 utworów, które na tle dotychczasowych wydawnictw wyróżniają się jasnym brzmieniem i melodyjnymi refrenami oraz pierwszym w historii zespołu utworem przygotowanym po polsku, z gościnnym udziałem Łukasza Żurkowskiego (Mystic Production).

The Freuders to surfing na pograniczu progrocka i psychodelii ostatnich czterech dekad w swoich najśmielszych i najbardziej melodyjnych odmianach. Minimalistyczny kolektyw muzyczny stawiający na solidność sekcji rytmicznej, zalany gitarowym sosem, doprawiony szczyptą charyzmatycznych wokali. Delikatny zapaszek cmentarza, albo emanacja czarnej dziury. Muzyczne połączenie Dennisa Rodmana i twórczości Salvadora Dali. Chłodno i bez przebaczenia.

Do tej pory zaistnieli w świadomości słuchaczy przede wszystkim dzięki swoim żywiołowym, głośnym i emocjonalnym występom na żywo m. in. na Męskim Graniu, Soundrive Festivalu, Fląder Festiwalu, Cieszanów Rock Festiwalu czy grając na antenie radiowej Trójki w Studio im. Agnieszki Osieckiej.

Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną Kolejne koncerty pozostają jeszcze tajemnicą, ale zespół nie ma zamiaru próżnować i ma nadzieję już na jesieni 2020 oraz w 2021 zagrać jeszcze większą liczbę koncertów niż w latach ubiegłych.

Zespół debiutował w Radiu Orbit w roku 2016 z utworem 7 Sins, z pierwszej płyty “7/7”.