Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Teraz na antenie

Background

Brendan McLean – Easy Love

w dniu 14 maja 2020

Australijski wokalista i autor piosenek Brendan McLean wraca do nas z kolejnym singlem z płyty “And The Boyfriends”, nagranej w 2019 roku. Utwór zaprezentowany na singlu nosi tytuł “Easy Love”.

Nowa piosenka od początku zdradza silne inspiracje kulturą disco. Taneczny beat i charakterystycznie brzmiące pianino, to wstęp, który od razu daje słuchaczowi do zrozumienia, z czym ma do czynienia.

Brendan McLean nie stronił wcześniej od elektroniki, ale jego piosenki rzadko bywały aranżowane w tak otwarty i bezpretensjonalny sposób. W jego popie zawsze było miejsce na trochę zadumy i powagi, podczas gdy w “Easy Love” wszystko to ustępuje miejsca przestrzennej, ale znacznie prostszej w formie muzyce.

Utwór powstał w ramach współpracy McLeana z amerykańskim producentem, Alexem Suarezem, znanym jako LEFTI. Komentując współpracę z producentem, wokalista powiedział: “Uwielbiam pracować z LEFTIM, jestem oczywiście bardzo ponurym autorem piosenek, ale kiedy on zagrał tę absurdalną linię basu, to brzmiało po prostu jak głupawa, szczęśliwa wersja mnie”.


Czytaj dalej