Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Night Orbit

00:00 06:00

Teraz na antenie

Night Orbit

00:00 06:00

Background

Barbarossa – Always Free

w dniu 19 maja 2020

Barbarossa, czyli James Mathé, brytyjski wokalista, autor piosenek i producent, wraca do nas z nową piosenką. Jego muzyka gości na antenie Radia Orbit od niedawna, ponieważ zapoznaliśmy się z jego twórczością dopiero w 2018 roku. Barbarossa był już wówczas w pełni ukształtowanym artystą, sprawnie łączący, elektronikę w wersji minimal, z popowym piosenkarstwem.

Nowy utwór zatytułowany jest “Always Free” i jest przykładem produkcji z pogranicza electro-popu i muzyki alternatywnej. Producentem nagrania jest Ghost Culture, twórca mocno inspirujący się muzyką lat 80., m.in. wczesnymi dokonaniami grupy Depeche Mode.

Sam artysta tak mówi o inspiracji, która przyświecała mu podczas pisania tej piosenki: “Utwór “Always Free” opowiada o tym, żeby pamiętać, że zawsze mam dostęp do wolności w swoich myślach, jeśli potrafię znaleźć spokój i jestem otwarty na zmiany. Naprawdę walczę z tym codziennie, ale czasami piosenka, film, książka, moje dzieci lub rozmowa mogą przypomnieć mi, jak łatwo można po prostu przestać próbować kontrolować wszystko i wyjść ze swojej strefy komfortu”.