Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Night Orbit

00:00 06:00

Teraz na antenie

Night Orbit

00:00 06:00

Background

Mt. Joy – My Vibe

w dniu 15 czerwca 2020

Pochodząca ze Stanów Zjednoczonych grupa Mt. Joy towarzyszy mam ze swoją muzyką od 2016 roku, kiedy to za sprawą piosenki “Astrovan” po raz pierwszy pojawili się na antenie Radia Orbit.

5 czerwca br. ukazała się druga płyta tej formacji, album zatytułowany “Rearrange Us”. Krążek promuje singiel z piosenką “My Vibe”. Zdaniem lidera zespołu, Matta Quinna: „Jest to piosenka o tym, żeby sobie odpuścić, żyć chwilą, i nie bać się wpuścić do swojego życia nowych osób, jeżeli uważasz że mogą sprawić, że będziesz szczęśliwy”.

Słuchając poprzednich utworów Mt. Joy, przyzwyczailiśmy się do indie rocka w folkowymi naleciałościami. W “My Vibe” – zgodnie z tytułem – otrzymujemy wibrujący rytm, wokół którego osnuta jest cała piosenka. Wprawdzie utwór zrealizowany jest z przymrużeniem oka, nie zmienia to jednak faktu, że jest to kompozycja o wyjątkowo tanecznym charakterze. Nie ma tu już akustycznych gitar, choć alternatywnego grania nie brakuje. Dominują jednak syntezatory i bardziej zabawowe oblicze zespołu.

Tagi