Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Indie Orbit

12:00 14:00

Teraz na antenie

Indie Orbit

12:00 14:00

Background

Holy Wave – Interloper

w dniu 13 lipca 2020

Zespół Holy Wave to Teksańczycy z El Paso. Właściwie o każdym z muzyków możemy powiedzieć, że jest multiinstrumentalistą. Uważa się ich za spadkobierców wielkich amerykańskich zespołów, grających rock psychodeliczny.
Zespół powstał w 2008 roku, założyli go Kyle Hager i Julián Ruiz (pracujący wcześniej głównie jako producent i muzyk sesyjny). Z czasem do grupy dokooptowali Ryan Fuson, Joey Cook i Dustin Zozaya. To wówczas zaczął się krystalizować styl zespołu, będące połączeniem garażowego rocka z elementami psycho.
Przed szeroką publicznością zadebiutowali w 2014 roku, albumem “Relax”. W międzyczasie zdążyli nagrać jeszcze trzy płyty, a najnowsza z nich, zatytułowana “Interloper” ukazała się 3 lipca 2020. Próbuję ją singiel z piosenką tytułową. Jest to jednocześnie pierwszy utwór Holy Wave na antenie Radia Orbit.
“Interloper” to leniwie snująca się piosenka. Sporo tu rozmytych gitarowych i syntezator nowych brzmień, zaś wokale przywodzi na myśl hedonistyczny francuski pop lat 70. Wszystko to ubrane jest psycho-rockową stylistykę, w formie, której nie powstydziłby się Ziggy Stardust.