Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Top Orbit Plus

21:00 22:00

Teraz na antenie

Top Orbit Plus

21:00 22:00

Background

Kwiat Jabłoni – Mogło być nic

w dniu 19 listopada 2020

Po blisko dwóch latach od wydania debiutanckiej płyty zespół Kwiat Jabłoni prezentuje nowy singiel. Utwór Mogło być nic zapowiada drugi album
dzieci Kuby Sienkiewicza, lidera zespołu Elektryczne Gitary.
Tym razem Kasia i Jacek Sienkiewiczowie podjęli współpracę z cenionym producentem muzycznym – Wojtkiem Urbańskim. Wynikiem tego połączenia jest mocna w przekazie i pełna energii kompozycja.

Jacek Sienkiewicz:
“Główną myślą, towarzysząca mi przy pisaniu tekstu do Mogło być nic, było zwrócenie uwagi na to, że istnienie świata wcale nie jest oczywiste. Przecież nie wiemy na sto procent, czy to wszystko, co jest, faktycznie musiało mieć miejsce. Nie wiemy, czy następny dzień w ogóle nastąpi. Wobec zupełnej pustki, która równie dobrze mogła wystąpić zamiast tego wszystkiego co istnieje, może powinniśmy zwrócić uwagę, że te wszystkie szare i zwyczajne sytuacje, które spotykają nas na co dzień, są czymś zupełnie niezwykłym.”

Kwiat Jabłoni dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla „Dziś późno pójdę spać”, który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 22 miliony razy. W Radiu Orbit debiutowali piosenką “Niemożliwe” w styczniu 2019 roku.
Świetnie przyjęte kompozycje znalazły się na debiutanckim albumie „Niemożliwe”, wydanym w lutym 2019 r. Krążek uzyskał status platynowej płyty.