Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Light Orbit

06:00 12:00

Teraz na antenie

Light Orbit

06:00 12:00

Background

Blues Pills – Low Road

w dniu 20 listopada 2020

Szwedzka formacja Blues Pills to muzyczny kameleon, który potrafił znaleźć swoje miejsce na bardzo różnych scenach. Widać to dokładnie po festiwalach, w których prali udział. Pojawili się zarówno na rockowych imprezach, takich jak Downliad Festival, Rock Am Ring i Sweden Rock, jak i na słynnym i bardzo prestiżowym festiwalu jazzowym w Montreux.
21 sierpnia ukazał się ich nowy album, zatytułowany “Holly Molly!”. Sięgamy po kolejny singiel z tej płyty. Nowa piosenka zatytułowana jest “Low Road”.

Nowa piosenka to przebojowy hard rockowy utwór, oparty na mocnym riffie, którego nie powstydziliby się muzycy Led Zeppelin czy Black Sabbath.

Jednak wokalistka Elin Larsson nie wygląda, nie zachowuje się i nie brzmi jak Ozzy Osbourne. Dzięki niej Blues Pills łatwo osiągnęli własne wyjątkowe brzmienie. Choć Larsson porównywana jest do klasycznych soulowych i jazzowych wokalistek (wśród tych porównań powracają często Aretha Franklin i Ella Fitzgerard), jej głos świetnie komponuje się z rockowym hałasem, jaki produkuje zespół.