Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Light Orbit

06:00 12:00

Teraz na antenie

Light Orbit

06:00 12:00

Background

Holy Wave – Hell Bastards

w dniu 20 listopada 2020

Amerykańska grupa Holy Wave wydała w tym roku jedną z najlepszych płyt z niezależnym rockiem. Album “Interloper” ukazał się 8 maja i od tego czasu ich wytwórnia raczy nas kolejnymi singlami. Na najnowszym z nich pojawiła się piosenka zatytułowana “Hell Bastards”.

W piosence mamy do czynienia z szybkim tempem, co na nowej płycie nie jest zbyt częste. To utwór oparty w dużej mierze na gitarach, choć elektronika pozostaje tu również niezwykle istotne, zwłaszcza że zespół obficie korzysta z sequencerów wokalnych. W efekcie “Hell Bastards” to utwór o bardzo nowofalowym klimacie, ale jednocześnie nowocześniejszy, bardziej przesycony współczesną, patetyczną elektroniką. Podobieństwa z new wave biorą się przede wszystkim z sekcji rytmicznej, opartej na jednostajnym rytmie, podpartym prostą linią basu, wspierającą puls piosenki.
Jak zwykle w przypadku Holy Wave mamy do czynienia z miksem rocka i popu w wersji indie. Tym razem jest jednak mniej psychodelicznie, niż w przypadku poprzednich singli z tego albumu.