Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Light Orbit

06:00 12:00

Teraz na antenie

Light Orbit

06:00 12:00

Background

Mild Orange – Grin

w dniu 20 listopada 2020

Pochodząca z Nowej Zelandii grupa Mild Orange to zespół, który potrafi zaskoczyć solidną indie rockową piosenką, ale może też ukołysać dream popowymi balladami. Ich nowy album, zatytułowany po prostu “Mild Orange”, jest z nami już od końca maja 2020 roku, jednak zespół nie rozpieszcza swoich słuchaczy nowymi singlami. Dlatego postanowiliśmy samodzielnie wybrać piosenkę, którą będziemy promować ten krążek na antenie Radia Orbit.
Utwór zatytułowany “Grin” zaczyna się, jakbyśmy mieli go postawić na półce z balladami. I tylko mocniejszy, nieco psychodeliczny refren trochę burzy ten spokojny nastrój. Ale piosenka w całości brzmi raczej łagodnie.

Wiele zespołów ze sceny niezależnej inspiruje się w swoich piosenkach tematyką miłosną. Nie inaczej jest z Mild Orange. O ile jednak większość wykonawców spektakularnie cierpi i przezywa w utworach swoje sercowe zawody, Nowozelandczycy postanowili skupić się w “Grin” na jaśniejszej stronie relacji i koncentrują się na chwilach szczęścia i naiwnego zauroczenia.