Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Night Orbit

00:00 06:00

Teraz na antenie

Night Orbit

00:00 06:00

Background

Smoke Fairies – Out Of The Woods

w dniu 24 listopada 2020

Wracamy do płyty “Darkness Brings the Wonders Home”, wydanej w styczniu przez brytyjski duet Smoke Fairies. Drugi singiel z tego albumu, to piosenka “Out Of The Woods”.

Piosenka zaczyna się od melodyjnej zagrywki, która wraca później praktycznie przez cały utwór. To ledwie kilka dźwięków, ale spajają one całą kompozycję klamrą. W środku jest jeszcze miejsce dla refrenu, opartego na przesterowanym riffie. A to wszystko na tle rozbujanej sekcji rytmicznej, brzmiącej trochę nowofalowo.

“Out Of The Woods” to kompozycja na pograniczu różnych stylistyk. Wciąż jesteśmy na indie rockowym poletku, ale sama struktura utworu kojarzy się z folkowymi balladami, w których słowna narracja jest równie istotna, jak muzyczna strona piosenki. Duża w tym zasługa niskiego głosu Katherine Blamire, która jest główną wokalistką w tej kompozycji. Choć jak zwykle w piosence śpiewają obie, Jessica Davies jest tu jakby nieco z tyłu, przez co jej wyższy głos jest mniej słyszalny. Daje to efekt w postaci właśnie takiej opowiadanej w piosence historii.