Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Teraz na antenie

Background

Halcyon Drive – Birds

w dniu 31 marca 2021

Australijska formacja Halcyon Drive pojawiła się na antenie Radia Orbit w 2016 roku. Trzon zespołu stanowią muzycy przedstawiający się jako Michael (gitara, wokal) i Max (perkusja). W wersji koncertowej zwykle towarzyszy im jeszcze co najmniej jeden muzyk, obsługujący samplery i klawisze.

Po debiucie na antenie naszego radia, grupa ta zniknęła na jakiś czas z naszych radarów. Swoją ostatnią, jak do tej pory, płytę, wydali w 2019 roku. Nosi ona tytuł “Elephant Bones”. Z braku nowszych produkcji, postanowiliśmy sięgnąć jeszcze po utwór z tej płyty, żeby przypomnieć tą grupę.

Muzyka Halcyon Drive łączy w sobie pogodne melodie i niebanalne rytmy. Muzycy w naturalny sposób mieszają ze sobą elementy indie popu, alternatywnego rocka i elektroniczne dźwięki, wprowadzające czasem do utworów niezwykle skomplikowaną instrumentację. W piosenkach Halcyon Drive słychać zarówno skrupulatne przygotowanie kompozycji i aranżacji, jak i bardzo organiczne podejście do muzyki, która balansuje często na krawędzi chaosu.