Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Indie Orbit

12:00 14:00

Teraz na antenie

Indie Orbit

12:00 14:00

Background

Greywind – Am I Asleep?

w dniu 7 kwietnia 2021

Duet Greywind pochodzi z Killarney w Irlandii i tworzy go rodzeństwo Steph i Paul O’Sullivan. W 2017 roku wydali debiutancki album, zatytułowany “Afterthoughts”. Od tego czasu zrobiło się o nich nieco ciszej. Opublikowany niedawno nowy singiel, na który trafiła piosenka “Am I Asleep?” to pierwsze premierowe nagranie tej grupy od prawie 4 lat. Na antenie Radia Orbit jest to debiut Greywind.

W “Am I Asleep?” słyszymy irlandzkie pop rockowe korzenie. Gitary mogą się kojarzyć odrobinę z U2, wokale z The Cranberries, wszystko to jednak poddane jest porządnej obróbce, dzięki czemu ostatecznie piosenka brzmi bardzo oryginalnie. Jednocześnie dzięki starannej produkcji i bardzo przemyślanej aranżacji, otrzymujemy solidny indie rockowy przebój, z przestrzennym brzmieniem i wpadającą w ucho melodią.
W odróżnieniu od wielu innych muzyków, Steph i Paul nie tłumaczą w wywiadach i informacjach dla fanów o czym dokładnie są ich utwory i co było inspiracją. Pozostaje nam zatem samodzielnie wsłuchać się w “Am I Asleep?” poddać klimatowi tej piosenki.


Czytaj dalej