Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Indie Orbit

18:00 20:00

Teraz na antenie

Indie Orbit

18:00 20:00

Background

Royal Blood – Boilermaker

w dniu 29 kwietnia 2021

30 kwietnia pojawi się nowy album grupy Royal Blood. Krążek zatytułowany “Typhoons” będzie jednocześnie trzecią płytą w dorobku tej formacji. Wokalista i basista Mike Kerr i jego grający na perkusji kolega, Ben Thatcher, zapraszają nas do zapoznania się ich najnowszym wydawnictwem, podsuwając nam singiel, na który trafiła kompozycja “Boilermaker”.

Nie jest to zupełnie nowa piosenka, ponieważ pojawiła się na koncertach już w 2019 roku. Spodobała się fanom i trafiła na stałe do koncertowego repertuaru. Dopiero pandemia, która zdmuchnęła z powierzchni ziemi rynek koncertowy sprawiła, że pamięć o tej piosence nieco wywietrzała. Jednak teraz Royal Blood serwują nam wersję studyjną, która nie odstaje zbytnio od tej, którą polubili fani podczas występów na żywo.
W utworze tym po raz kolejny dochodzi do głosu charakterystyczne surowe, brudne brzmienie, które tak bardzo kojarzy nam się z Royal Blood. Utwór brzmi potężnie, nic dziwnego, wszak za jego produkcję odpowiadał Josh Homme z Queens of the Stone Age.