Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Night Orbit

00:00 06:00

Teraz na antenie

Night Orbit

00:00 06:00

Background

The Blips – Throw me Around

w dniu 29 maja 2021

Założycielem grupy The Blips jest Will Stewart, wokalista, gitarzysta i autor piosenek, który ma na koncie kilka własnych albumów. Jednak od początku istnienia zespołu, czyli od przełomu 2019 i 2020 roku, muzycy zgodnie podkreślają, że nie mają jednego lidera. Właściwie każdy z nich może być liderem.

Gitarzysta Taylor Hollingsworth od ponad 20 lat jest obecny na scenie muzycznej, grał w swojej karierze bluesa, rocka, pop i punk, najbardziej znane zespoły z jego bogatego CV to Dead Fingers i Conor Oberst’s Mystic Valley Band. Perkusista Wes McDonald również grał w licznych projektach, takich jak Terry Ohms i Vulture Whale. Jest też właścicielem studia w Birmingham, które stało się bazą The Blips. Chris McCauley jest równocześnie liderem zespołu Holy Youth, zaś gitarzysta Eric Wallace od lat gra w licznych rockowych składach i uczy gry na gitarze, jest też właścicielem klubu The Firehouse.

Debiutancki album postanowili zatytułować po prostu “The Blips”. Promują go singlem z piosenką “Throw me Around”. Ten przebojowy rockowy utwór to jednocześnie debiut zespołu na naszej antenie.