Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Na Naszej Orbicie

20:00 21:00

Teraz na antenie

Na Naszej Orbicie

20:00 21:00

Background

Black Honey – Believer

w dniu 2 czerwca 2021

Brytyjczycy z Black Honey przywitali rok 2021 z zapowiedzią nowej płyty, zatytułowanej “Written & Directed”. Promowaliśmy ją wówczas singlem z piosenką “I Like The Way You Die”. Wokalistka Izzy B. Phillips śpiewała tam o przeciwstawieniu siły kobiet męskiemu światu. Płyta ostatecznie ukazała się w marcu, a teraz wracamy do niej z kolejnym singlem, zatytułowanym “Believer”.
Tym razem Izzy tak mówi o nowym utworze: “To piosenka, która będzie towarzyszyć waszemu egzystencjalnemu kryzysowi. Chciałam napisać religijną satyrę, która byłaby jak wymowne przewracanie oczami na cały ten patriarchalny nonsens duchowego samopoczucia. Chcę bowiem wierzyć w samą siebie, jako outsiderkę, która jest zawsze na przegranej pozycji. To jak z dojrzewaniem, comming outem czy samorozwojem”. Znowu mamy zatem do czynienia z utworem zaangażowanym w społeczny dyskurs.

Pod względem muzycznym jest to kontynuacja indie rockowej ścieżki, znanej już z pierwszej płyty zespołu. “Believer” to piosenka z chwytliwym refrenem, ma więc szansę zapaść w pamięć słuchaczy na dłużej.