Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Night Orbit

00:00 06:00

Teraz na antenie

Night Orbit

00:00 06:00

Background

Wizja Lokalna – Superstar

w dniu 29 czerwca 2021

26 kwietnia ukazała się długo oczekiwana, debiutancka płyta poznańskiej formacji Wizja Lokalna pt “Mimo wszystko. Przede wszystkim”.
Cały materiał zawarty na płycie jest niezwykle świeży, energetyczny i zróżnicowany, choć czas jego powstania trwał jakiś czas.
W nagraniu płyty wzięli też udział goście – poznański raper i producent Respo, oraz legenda polskiego rocka i metalu, lider CETI, wcześniej wokalista TURBO, Grzegorz Kupczyk.

Ich muzyka to połączenie klasycznego rocka z gitarowym graniem lat 90-tych. Teksty pisane w języku ojczystym są efektem przemyśleń nad życiem i problemami, z którymi borykają się na co dzień młodzi ludzie.

Jak mówi gitarzysta zespołu, Bartosz Bogusz: “Utwory na płytę są przekrojem całej naszej dotychczasowej działalności, ponieważ znajdują się na niej utwory z samych początków istnienia zespołu, np. „Stalowe Drzewa” jak i nowe kompozycje, choćby „Płatek Śniegu”. Zatem ten materiał można powiedzieć powstawał 5 lat, w niektórych przypadkach z mniejszymi lub większymi modyfikacjami. Pamiętam jak na początku naszej działalności graliśmy różne koncerty to później pytano nas czy mamy płytę bo ktoś chciał sobie tego posłuchać jeszcze raz. Jeśli chodzi o udział w różnych przeglądach czy festiwalach fakt posiadania płyty pomaga po pierwsze dlatego, że można wysłać ocenie jury materiał kompletny a po drugie pokazuje to, że nasz zespół nie gra jedynie w garażu tylko trochę poważniej bawi się w muzykę i trochę bardzie poważniej traktuje ten temat. Przełomem jest też dlatego, że pozostanie po nas jakiś ślad”.

Zespół debiutował w Radiu Orbit w roku 2017 z utworem “Stalowe drzewa”. Kolejne piosenki jak “Biała noc”, “Listki na szybie” czy “Czas” z powodzeniem radziły sobie na liście przebojów Top Orbit. Niektóre z nich zostały nagrane ponownie i znalazły swoje miejsce na debiutanckiej płycie.

Głosuj na ten utwór na liście TOP ORBIT