Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Teraz na antenie

Background

Jukebox The Ghost – Cheers!

w dniu 22 września 2021

Grupa Jukebox The Ghost wraca do nas po dwóch latach przerwy. Z tą pochodzącą ze stolicy Stanów Zjednoczonych grupą znamy się od ponad 10 lat. Jednak po raz ostatni gościli na antenie Radia Orbit w 2018 roku. Graliśmy wówczas muzykę z ich piątego albumu, zatytułowanego “Off to the Races”. W międzyczasie, z okazji 10-lecia wydania debiutanckiego albumu, wydali jeszcze kompilację wczesnych i trudno dostępnych nagrań, zatytułowaną “Thump Sessions”.

Teraz Ben Thornewill, Tommy Siegel i Jesse Kristin wracają z nową piosenką. Utwór “Cheers!” nie zapowiada na razie żadnej nowej płyty zespołu, a jedynie trasę koncertową. Oznacza to, że na kolejne piosenki przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.
Nowy utwór nawiązuje do tradycji bardziej rozbudowanych rockowych kompozycji, znanych choćby z repertuaru grupy Queen. Jest tu również prawdziwy stadionowy motyw, nadający się do śpiewania z publicznością. Z drugiej strony można tu również znaleźć nawiązania do stylistyki takich wykonawców jak Elton John czy późna twórczość grupy The Beatles. Trzeba więc przyznać, że jak na utwór, nagrany po niemal trzech latach milczenia, to całkiem udany powrót.


Czytaj dalej