Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Teraz na antenie

Background

Angel Olsen – Eyes Without A Face

w dniu 24 września 2021

Amerykańska piosenkarka Angel Olsen już nie raz udowodniła nam, że równie dobrze czuje się w swoich własnych piosenkach, jak i w utworach z repertuaru innych wykonawców. Jej najnowsze wydawnictwo, EP-ka zatytułowana “Aisles”, wypełniają takie właśnie nagrania. My sięgamy na tą płytę po utwór “Eyes Without A Face”, który w oryginale wykonywał Billy Idol.

Oryginał to ballada ocierająca się o new romantic, która trafiła w 1983 roku na przebojowy album “Rebel Yell”. Wspólnie z Idolem napisał ją gitarzysta Steve Stevens. Wersja Angel Olsen w oczywisty sposób czerpie z nastroju oryginału, ale bliżej jej do dream popu. Dominują tu syntezatorowe brzmienia, wcale nie tak oczywiste w twórczości tej artystki, kojarzonej raczej z bardziej tradycyjnym instrumentarium. Na tle tych klawiszowych pasaży, głos wokalistki brzmi niewiarygodnie miękko i lekko.
W tym przypadku udała się Angel Olsen niełatwa sztuka. W nowym wykonaniu dodała coś od siebie, ale też wyszła poza własną muzyczną strefę komfortu, ucząc się czegoś nowego.


Czytaj dalej