Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Night Orbit

00:00 06:00

Teraz na antenie

Night Orbit

00:00 06:00

Background

Amyl and The Sniffers – Hertz

w dniu 12 października 2021

Czteroosobowy zespół Amyl and The Sniffers z Melbourne to aktualnie jeden z najgłośniejszych zespołów współczesnego pub rocka. Tym gatunkiem określa się styl australijskiego rock ’n’ rolla popularnego w latach 70. i 80., a sam termin pochodzi od miejsc, w których grała większość tych zespołów – od zatłoczonych, hałaśliwych pubów.

Podobno pierwszą epkę w 2016 roku nagrali w ciągu 12 godzin. W 2019 roku wydali debiutancki longplay, błyskawicznie wspinając się na szczyt muzycznej kariery. Ale chwilę później wybuchła epidemia i zespół musiał zwolnić.

Pod koniec 2020 roku Amyl and The Sniffers weszli do studia z producentem Danem Luscombe, aby nagrać swój drugi album „Comfort to Me”. Napisany w okresie dłużacego się lockdown’u album, jest bogatszy o doświadczenia związane z tym trudnym dla świata czasem i pod jego wpływem.

Tekstowo album był również inspirowany rapowymi idolami wokalistki Amy Taylor i niezliczonymi zespołami garażowymi.
„Miałam w sobie całą tę energię i nigdzie jej nie mogłam ulokować, ponieważ nie mogłam występować na żywo, a to miało gorączkowy wpływ na mój mózg. Mój mózg ewoluował i wypaczał się, a mój sposób myślenia o świecie całkowicie się zmienił” – wyjaśnia Amy Taylor.

Płyta „Comfort to Me” która ukazała się 10 września, demonstruje tę samą niepohamowaną inteligencję, uczciwość i nieustraszoną szczerość, jak na ich debiucie, ale jak można się spodziewać po każdym młodym zespole pięć lat później, ich brzmienie także ewoluowało, według słów Amy to „surowa ekspresja siebie, wyzywająca energia i bezkompromisowość w dotykaniu słabych punktów”.

Płytę promuje singiel z piosenką “Hertz”, w której Amy głośno i agresywnie informuje nas, że bardzo chciałaby spędzić romantyczny weekend na plaży lub na wsi, a może jedno i drugie. Istnieje zabawny kontrast między fantastycznymi, eskapistycznymi tekstami a szaloną muzyką.