Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Na Mojej Orbicie

22:00 24:00

Teraz na antenie

Na Mojej Orbicie

22:00 24:00

Background

illuminati hotties – Threatening Each Other Re: Capitalism

w dniu 12 października 2021

Po tym, jak debiutancki album Illuminati Hotties zatytułowany “Kiss Yr Fremenies” stał się sensacją w światku muzyki niezależnej, szefowa projektu Sarah Tudzin szybko napisała i nagrała kontynuację, dwu-płytowy longplay z planami wydania go w 2020 roku. Kiedy wytwórnia zespołu Tiny Engines, znalazła się w centrum skandalu dotyczącego opłat licencyjnych, plany Sary uległy zmianie. Zrealizowała wprawdzie swój dwupłytowy kontrakt z wytwórnią wydając “dziką” mieszankę bardzo krótkich i szybko nagranych utworów pod hasłem “Uwolnić Illuminati Hotties – to nie jest to na co czekałeś”, ale istotnie nie było to na co czekaliśmy.

Oficjalny drugi krążek zespołu “Let Me Do One More” ukazał się zatem 1 października tego roku, w innej wytwórni Hopeless Records. Promuje go singiel z piosenką o wymownym tytule “Threatening Each Other Re: Capitalism” (grożenie sobie nawzajem, inaczej:kapitalizm). I odkrywa ona bardziej melancholijną stronę tego, często żartobliwego w przekazie, zespołu.

Jak mówi Sarah Tudzin: “to o maszynie kapitalizmu przez którą zostaliśmy oszukani, jak również ludziach, którzy oszukali samych siebie myśląc, że nie brali w tym udziału”.