Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Teraz na antenie

Background

Rycerzyki – Pętle

w dniu 12 października 2021

Rycerzyki to jeden z najbardziej oryginalnych zespołów z Krakowa. Jego specjalnością jest psychodeliczny pop o zwiewnym brzmieniu.

Zespół Rycerzyki wydał do tej pory dwa albumy: frywolne, płynące beztrosko debiutanckie “Rycerzyki” (2015) będące zbiorem bezpretensjonalnych, nastoletnich i nieco szaleńczych w duchu popowych piosenek oraz “Kalarnali” (2018), skręcające w bardziej psychodeliczne rewiry – opowieści z odludnej i zimowej krainy. Obie płyty były przyjęte z entuzjazmem przez fanów i krytykę. Wtedy też zespół pojawił się w Radiu Orbit.

Przez te trzy lata Rycerzyki pracowały stale nad kolejnym wydawnictwem. Trzeci album Rycerzyków “Zniknij na zawsze” który ukazał się 27 sierpnia tego roku, jest owocem zabawy elektronicznymi brzmieniami w stylu retro, zahaczającymi zarówno o analogową klasykę gatunku, jak i uroczą tandetną estetykę Windowsa 95 i pierwszych eksperymentów z midi i instrumentami Casio. Złożone, wielowarstwowe i zróżnicowane kompozycje mają wspólny mianownik w postaci wyrazistych linii wokalnych wysuniętych zdecydowanie na pierwszy plan.

“Pętle” to jedna z propozycji z nowe płyty “Zniknij na zawsze.


Czytaj dalej

Następny wpis

Bluszcz – Odra


Miniaturka