Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Night Orbit

00:00 06:00

Teraz na antenie

Night Orbit

00:00 06:00

Background

Arktik Lake – Shimmer

w dniu 13 października 2021

Arktik Lake to zespół pochodzący z Sydney w Australii i debiut w Radiu Orbit. Ich debiutancka EP-ka Shimmer ukazała się 20 września.

Historia jaka się zdarzyła, jest wyjątkowa. Gościnnie na płycie występuje bowiem Marty Willson-Piper, wieloletni członek grupy The Church, zimnofalowej, psychodelicznej grupy z Australii popularnej na Antypodach w latach 80-ych. Marty Willson-Piper odszedł z zespołu w 2013 roku.
Lider grupy Artktik Lake Tony Rumble, przeczytał wpis swojego idola na jego stronie internetowej “od czasu do czasu muzykuję gdzieniegdzie i piszę piosenki.”.
Tony Rumble — gitarzysta, którego historia występów ograniczała się do grania w zespołach coverujących wesela i imprezy w Sydney — postanowił zaryzykować i wysłać swoje demówki do Willson-Piper’a. Ryzyko opłaciło się: gdy tylko usłyszał te utwory Willson-Piper wiedział, że muszą współpracować, aby tchnąć w te piosenki życie. Tak powstała EP-ka „Shimmer” która czerpie z brzmień i stylów minionych dekad, ale podanych z nowoczesną świeżością. Błyszczące melodie ze strzelistymi gitarami i wokalem na tle dynamicznej sekcji rytmicznej, opowiadają historie z kinematograficznym przepychem.

Otwierający utwór „Shimmer” opowiada historię małej grupy ludzi pędzących na spotkanie ze swoim ulubionym zespołem, w pogoni za lśniącym i mieniącym się gitarowym popem. Ekscytacja sięga zenitu. To klasyczna gitarowa popowa piosenka, a wznosząca się gitara prowadząca i urzekający wokal pomagają słuchaczowi dotrzeć tam, gdzie kończą fani, uczesnicy tej wycieczki – w astralnej podróży do galaktyk gwiazd.

https://arktiklake.bandcamp.com/track/shimmer-2


Czytaj dalej