Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Extra Orbit

14:00 16:00

Teraz na antenie

Extra Orbit

14:00 16:00

Background

Ghost Woman – Do You

w dniu 17 listopada 2021

Kanadyjski multiinstrumentalista Evan Uschenko był koncertującym członkiem takich zespołów jak King Gizzard i The Lizard Wizard, ale teraz stworzył własny projekt pod nazwą Ghost Woman. Realizując własny projekt, Uschenko wycofał się na bezludną, rozpaloną pustynię Arizony. Piosenki były nagrywane na uszkodzonych instrumentach i rejestrowane na starej, zepsutej, 8-śladowej maszynie Tascam 388 w samotnym, opuszczonym wiejskim domu. Te okoliczności mocno rezonowały i są namacalne w jego muzyce.

Nagrane 3 utwory ukazały się w tym roku na debiutanckiej EP-ce pt “Lost Echo’s”.
Teraz jednak Evan pracuje już nad materiałem, który ma się ukazać na dużej płycie. Pierwszym rezultatem tej pracy i zwiastunem kolejnego wydawnictwa jest nowa piosenka pt “Do You”.
Pomimo iż nagrywany w tej samej, opuszczonej stodole, nowy utwór prezentuje, przy zachowaniu nieco brudnego, garażowego stylu-retro, brzmienie bardziej nastawione na współczesność i przywodzi na myśl takie zespoły jak Temples czy Amen Dunes.
Zawiera lekko przestrojone, rozmyte brzmienie gitar, które wołają do ciebie jak syrena a nad nimi unosi się brzęczący i hipnotyczny wokal.

Nowa muzyka Ghost Woman jak zapowiada artysta, jest i będzie pełna nadziei i bardziej refleksyjna niż to co było na ponurej i agresywnej debiutanckiej EP-ce.

Ale elementem łączącym jest psychodeliczny groove.