Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Extra Orbit

12:00 14:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

14:00 16:00

Teraz w ramówce

Extra Orbit

12:00 14:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

14:00 16:00

Background

Alter Lego Tour WRO: Black Radio + Pozory + Cinemon + Francis Tuan

Klub Łącznik [Wrocław]

Informacje
Data koncertu: 2 grudnia 2023
Godzina: 19:00
Miejsce: Klub Łącznik
Adres: ulica Zygmunta Wróblewskiego 33 Wrocław
Strona wydarzenia na Facebook'u: https://www.facebook.com/events/1060050948329587
Opis wydarzenia
ALTER LEGO 2023 – Nowy obwoźny festiwal na mapie alternatywnego grania!
Cztery zespoły z czterech miast, cztery style i temperamenty. Łączy je to, że bawią się swoją muzyką jak kolorowymi klockami – i jednocześnie całkiem serio i konsekwentnie budują nową scenę gitarowej alternatywy. Jeśli chcecie posłuchać świeżego grania, bez produkcyjnego pudru i podpowiedzi algorytmów, na Alter Lego dostaniecie w pakiecie cały zestaw. Black Radio, Cinemon, Francis Tuan i Pozory już od ładnych paru lat robią zamieszanie w polskim podziemiu, zaskakując nowymi albumami i singlami. Ich muzyka bywa zarówno fantazyjna, jak i chropowata – kierunek dyktuje wyobraźnia, zupełnie jak przy konstruowaniu budowli z klocków. Wpadajcie razem z nimi zbudować ten muzyczny wieczór!
__________________________________________________
Alter Lego tworzą:
❑ Francis Tuan
(ALERNATIVE / ROCK, WROCŁAW, PL)
Francis Tuan jest jak pierogi z farszem do sajgonek – niby znasz poszczególne składniki, ale kiedy zjesz je razem, smakują zupełnie inaczej. Współczesna alternatywa, indie pop, a nawet typowo polski rock współgrają tu z orientalnym instrumentarium i brudnymi, gitarowymi brzmieniami. Pozornie odległe od siebie style łączy ze sobą tekst, poruszający zazwyczaj aktualną tematykę. Francis opisuje świat z perspektywy wrażliwego mężczyzny i nawiązuje do problemów dotykających dzisiejszych młodych dorosłych. Często posługuje się przy tym autoironią. Sam określa siebie jako „Samiec omega” i taki jest też tytuł jego najnowszej płyty.
Działa razem ze zgranym zespołem, nazywanym przez niektórych „polsko-wietnamską ABBĄ”. Od kilku lat wydaje albumy i występuje w Polsce oraz za granicą. Pojawił się między innymi na festiwalach: Open’er Festival, Halfway Festival, Slot Art Festival, szwedzki Live at Heart, czy kanadyjski Canadian Music Week. Ma w dorobku mini album „Poems” z 2017 roku (zawierający utwór „I Thank You God For Most This Amazing”, który trafił na Listę Przebojów Trójki) oraz album „Let’s Pretend” z 2020 roku. W 2023 nakładem wytwórni Karrot Kommando ukazał się polskojęzyczny album „Samiec omega”, który promowały single: „Lody naturalne”, „Będę kiedyś młody”, „Pan Zupka” i „Park Jurajski” oraz tytułowy „Samiec omega”.
Francis Tuan – wokal, gitara, wietnamskie instrumenty
Ajda Wyglądacz – bas, chórki
Gabrysia Cybuch – syntezatory, flet, chórki
Paweł Drygas – perkusja, chórki
__________________________________________________
❑ Black Radio
(ROCK / ALTERNATIVE, ŁÓDŹ, PL)
Łódzka kapela grająca surowy i melodyjny Rock&Roll. Finaliści IX edycji programu Must Be The Music, występowali na największych polskich scenach, takich jak Jarocin, Woodstock czy Slot Art Festival. Na swoim koncie mają dwie EP-ki: „Holy Mountain” (2019) oraz „Seven riders of the Sun” (2022), a także albumy „Gasoline Planet” (2014) i „Black Radio” (2023).
Od czasu swojego debiutu w 2014 roku zespół przeszedł sporą metamorfozę, zagłębiając się bardziej w korzenie muzyki rockowej i jednocześnie wypracowując swoje nowe brzmienie. Młodzieńczy indie rock ustąpił eksperymentalnym poszukiwaniom i zdecydowanie odważniejszym riffom, a w tekstach pojawiły się dojrzałe i odważne refleksje. Jedno się nie zmieniło — buntownicza natura Black Radio nie tyle pozostała, co wręcz eksplodowała, co słychać na najnowszym Longplay’u Black Radio zatytułowanym ”Black Radio” – album miał swoją premierę 22 września 2023, a promujące go single goszczą na listach min. Antyradia, Radia Nowy Świat, Radia Afera, Trójki, Radia Poznań i UWM FM.
Poznaj Black Radio:
__________________________________________________
❑ Pozory
(ROCK / ALTERNATIVE, WARSZAWA, PL)
Rockowe power trio z Warszawy. Pozory nie tworzą koła od nowa (w gitarowej muzyce wszystkie riffy wymyśliło już przecież Black Sabbath). W kompozycjach korzystają z filozofii mocno/lekko, a w tekstach liczy się dla nich prawda i emocje. Pozory grają tak jak czują i piszą to co myślą. Wbrew rzeczywistości przeżartej konsumpcjonizmem i pięknymi obrazkami.
Pozory na koncercie naładują Twoje akumulatory i skrócą dystans, po koncercie prawdopodobnie wrócisz do nagranych numerów i powiesz: “kurde, miałem dokładnie tak jak śpiewa ten gość” i… zostaniesz z Pozorami na dłużej.
Trio wydało w 2021r. dziewięć singli, które składają się na album pt. „Wahania” (wydany w 2023r.), który został gorąco przyjęty przez krytyków muzycznych oraz kuratorów playlist edytorskich w serwisach streamingowych. Utwory gościły przez długie miesiące na playlistach: “Tylko Polski Rock”, “New Music Friday” na Spotify oraz: “Rockowania”, “Rockowe Hity” czy “Świeżaki”, na Tidal.
Pozory przypadną do gustu fanom brzmienia takich zespołów jak: Arctic Monkeys, Queens of the Stone Age, Smashing Pumpkins, The Raconteurs, Nirvana, Interpol.
Pozory to:
Michał Ochijewicz (wokal i gitara),
Jasiek Wojnar (perkusja),
Maciek Dawidczyk (bas).
Aktualnie pracują nad drugą płytą, z której pierwszy singiel wydadzą w dniu rozpoczęcia jesiennej trasy.
Poznaj Pozory (social media,muza, klipy, wywiady):
https://linktr.ee/pozory
__________________________________________________
❑ Cinemon
(GRUNGE / ROCK / ALTERNATIVE, KRAKÓW, PL)
Analogowe power trio z Krakowa. Muzycznie znajdują się gdzieś pomiędzy rockową klasyką, sceną Seattle i współczesną alternatywą niestroniącą od eksperymentów spoza gatunków.
Po prostu – ma być piosenkowo, hałaśliwie i prawdziwie. Nie patrząc na „oficjalne zasady branży” wydeptują własne ścieżki na całym świecie – zagrali dotychczas w 13 krajach (Kanada, Niemcy, Ukraina, Macedonia, Austria…).
Za nimi 8 wydawnictw, w tym na ich ulubionych, analogowych winylach. Współpracowali przy nich m.in. z Mikołajem Trzaską, Misą Furtak, Markiem Rainsem (Rival Sons), Denisem Blackhamem (Eric Clapton, Black Sabbath), Markiem Szwarcem (Pink Freud, Lao Che, Natalia Przybysz).
Ich muzyka regularnie gra w alternatywnych rozgłośniach (357, Antyradio, Czwórka, Jedynka i wiele innych), ale najlepiej sprawdza się na żywo.
„Cinemon to niezmiennie najlepszy amerykański zespół w Krakowie”
Jarek Szubrycht
„Najbardziej niedoceniany zespół rockowy w Polsce”
Piotr Stelmach
„Who?”
Sir David Attenborough
Cinemon to:
Michał Wójcik – gitara, wokal
Kuba Pałka – bębny, wokal
Tomek Bysiewicz – bas
__________________________________________________