Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Extra Orbit

16:00 18:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

18:00 20:00

Teraz w ramówce

Extra Orbit

16:00 18:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

18:00 20:00

Background

Kryształ

Amfiteatr Olsztyński [Olsztyn]

Informacje
Data koncertu: 3 lutego 2023
Godzina: 19:00
Miejsce: Amfiteatr Olsztyński
Adres: ul. Zamkowa 1 Olsztyn
Strona wydarzenia na Facebook'u: https://www.facebook.com/events/450205027306890
Opis wydarzenia
MOK OLSZTYN & PIRANHA MUSIC PREZENTUJĄ:
Koncert promujący nową EPkę fantastycznego WIJa! Na przełomie zimy i wiosny 2023 trio zapuści swoje odnóża głównie do miast, do których nie udało się dotrzeć podczas jesiennej trasy, tuż po wydaniu świetnie przyjętego materiału „Przeklęte Wody”. Na sześciu koncertach grupie towarzyszyć będą zaprzyjaźnione zespoły: w Olsztynie będą to zimnofalowy Kryształ oraz metalowy Księżyc.
▶ WIJ (proto-metal, doom, rock&roll / Warszawa)
https://www.facebook.com/wijrock
https://www.instagram.com/wij_rock/
https://www.youtube.com/watch?v=311Sp2EVjOw
Opuściwszy lochy i czeluście Wij wypełza na szerokie wody. Warszawskie trio udowodniło swoją determinację nie oszczędzając się na żywiołowych koncertach, a teraz prezentuje nowe nagrania otwierające nowy rozdział po świetnie przyjętym „Dziwidle”. Tym razem mrok został skondensowany w formie czteroutworowego EP „Przeklęte wody”, wydanego pod koniec 2022 roku przez Piranha Music. Wij to nadal Maria aka Tuja Szmaragd na wokalu, Palec na gitarze barytonowej i Miko na perkusji, ale muzyka na nowym wydawnictwie jest poważniejsza, w mniejszym stopniu przesycona ekscytacją towarzyszącą debiutowi, za to bardziej odzwierciedlająca niewesołe czasy, w jakich przyszło nam żyć. Trio otwiera nowy rozdział w swojej działalności, który wkrótce ma zaowocować pełnowymiarowym materiałem. Tymczasem jednak zanurza się w metaforycznej topieli eksplorując tematy przesądów, szkodliwych tradycji, erotyki i kosmicznych cywilizacji. Daj się uwieść i idź z nimi.
▶ KRYSZTAŁ (post-punk, zimna fala, shoegaze / Warszawa)
https://www.facebook.com/tokrysztal
https://tokrysztal.bandcamp.com/
Na grobie nieodżałowanej Diuny zaczynają już powoli wyrastać kwiaty, a pierwszym z nich na pewno jest zespół Kryształ, który zadebiutował świetnym singlem „Wieloryby”. W skład warszawskiego kwartetu wchodzą aż dwa ogniwa z Torunia: Jakub Didkowski, czyli perkusista wspomnianej Diuny, oraz Kubczak Dobrzyński na basie. Całości dopełniają specyficzny wokal Iuriego Kasianenko (znanego m.in. z Bastard Disco) oraz gitarowe pejzaże Huberta Kosa. Kryształ gatunkowo odwołuje się do zimnej fali, ale w swojej muzyce zawiera również elementy post punku i shoegaze. Debiutancki album zespołu ukazał się jesienią 2022 nakładem Koty Records, a koncert w Olsztynie będzie jedną z pierwszych okazji aby usłyszeć ten materiał na żywo!
▶ KSIĘŻYC (blackened hardcore / Olsztyn)
https://www.facebook.com/KsiezycOlsztyn
https://www.instagram.com/ksiezyc.oln/
https://ksiezychc.bandcamp.com/
Księżyc to zespół nieobliczalny i agresywny, sięgający po inspiracje z wszelkich stron muzyki ekstremalnej, od Black Metalu, przez Death Metal i Hardcore, aż po Screamo i Metalcore.
__________________________
PEŁNA TRASA WIJA:
3 lutego – Olsztyn / Sala Pod Amfiteatrem
4 lutego – Słupsk / Motor Rock Pub
5 lutego – Toruń / NRD
25 lutego – Warszawa / Hydrozagadka
24 marca – Wrocław / Liverpool
25 marca – Bielsko-Biała / Stolarnia