Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Indie Orbit

14:00 16:00

Następnie w ramówce

Extra Orbit

16:00 18:00

Teraz w ramówce

Indie Orbit

14:00 16:00

Następnie w ramówce

Extra Orbit

16:00 18:00

Background

Radzi Yminski + Mark Mantra

PracoVnia Art-Club [01-590 Żoliborz Warszawa]

Informacje
Data koncertu: 15 lutego 2024
Godzina: 20:00
Miejsce: PracoVnia Art-Club
Adres: ul. Popiełuszki 16 01-590 Żoliborz Warszawa
Strona wydarzenia na Facebook'u: https://www.facebook.com/events/2370094466525398
Opis wydarzenia
Radzi Yminski to muzyczne alter ego Marka Radzimińskiego, artysty, kojarzonego z takimi zespołami jak Lorein czy Zielone Ludki. Tym razem Radzi Yminski powołał do życia swój autorski projekt od podstaw, tworząc muzykę przy użyciu głosu, gitary i loopów, komponując wszystkie piosenki i teksty samodzielnie.
Jesienią 2023 roku premierę miał debiutancki album „Elektryczna Mrówka”. Jest to połączenie psychodelicznych loopów, elektroniki i rockowego brzmienia gitary.
„Elektryczna Mrówka” to album koncepcyjny o poszukiwaniu własnej tożsamości i odkrywaniu jasnych i ciemnych stron rzeczywistości. Inspiracje pochodzą z opowiadań Philipa K. Dicka pod tytułem „Umówimy Pana na wczoraj” oraz tytułowej „Elektrycznej Mrówki”.
„Elektryczna mrówka” spotyka się z bardzo dobrym odbiorem wśród słuchaczy, a utwory „SOS” i „Teraz” znalazły się wśród najciekawszych muzycznych odkryć od niezależnych polskich artystów według redakcji Spotify.
—————–
Mark Mantra (Indie rock, Electronica) to śpiewający w rodzimym języku producent i songwriter pochodzący z południa Polski, mający na koncie współpracę m.in. z muzykami grup Lenny Valentino czy Myslovitz. Swoją twórczością zabiera słuchaczy w eklektyczną podróż, od delikatnych ballad po dynamiczną elektronikę. Konsekwentnie przeciera swój artystyczny szlak, starając się łączyć nowoczesną estetyką z najlepszymi znamionami songwritingu, gdzie tekst spełnia równorzędną funkcję z warstwą muzyczną. Jego muzyka była prezentowana m.in. w Radio 357, PR3, PR4 i PR1 Polskiego Radia, Radiu Kraków, Radiu Białystok, Radiu Katowice, a także w Radiu Kampus, czy Radiospacji. Jego ostatnie single, jak „Wyrzuty sumienia”, czy „Pół na pół” były prezentowane przez serwisy Spotify i Tidal wśród najlepszych utworów polskiej muzyki alternatywnej na takich playlistach jak „Fresh Finds Polska”, czy „Alternatywna Polska”. 13 października premierę miał jego debiutancki album „Przewrotne piękno”.
Mark Mantra w sieci:
YouTube: www.youtube.com/@markmantra
Spotify: http://spoti.fi/3WMgIok
Tidal: https://tidal.com/browse/artist/7965964
Facebook: http://www.facebook.com/markmantra33/
Instagram: https://www.instagram.com/mark.mantra/