Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Light Orbit

06:00 12:00

Następnie w ramówce

Extra Orbit

12:00 14:00

Teraz w ramówce

Light Orbit

06:00 12:00

Następnie w ramówce

Extra Orbit

12:00 14:00

Background

13 Drzew – Feniks

w dniu 23 lutego 2023

13 Drzew to zupełnie nowy projekt muzyków znanych z folkowego zespołu Madamme oraz podcastu Cierpienia Młodego Muzyka — Miłosza Całujka i Jędrzeja Wołka. Skład grupy tworzą również wokalista i aktor znany m.in. z roli Jima Morrisona w musicalu Cezarego Studniaka „Jeździec Burzy” – Rafał Wawrzeń oraz perkusista i dyrektor Teodor Lulis Music Garage – Teodor Lulis.
Fani wspomnianego Madamme bez problemu odnajdą w brzmieniu 13 Drzew folkowe elementy, takie jak brzmienie ukulele czy pianina, jednak DNA zespołu opiera się znacznie mocniej na gitarach, basie i perkusji. Tym samym 13 Drzew przekłada na polską wrażliwość inspiracje popularnym w Ameryce folk-rockiem.

„Feniks” to balladowy, przesiąknięty emocjami utwór, który hipnotyzuje i porusza, zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej.

„Człowiek od zawsze szukał recepty na nieśmiertelność. Jedni widzieli swoją szansę w magicznych kamieniach, inni w kolorowych miksturach, a jeszcze inni w napisanych słowach, zamalowanych płótnach i stworzonych wynalazkach. Z jednej strony „Feniks” opowiada o ulotności nadziei, z drugiej natomiast o nadziei na tę właśnie ulotność, wielokrotne przeżywanie istnienia i jego ciągłość. Nadziei na nieśmiertelność” — opowiada wokalista zespołu, Rafał Wawrzeń.

Głosuj na ten utwór na liście TOP ORBIT