Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Night Orbit

00:00 06:00

Następnie w ramówce

Light Orbit

06:00 12:00

Teraz w ramówce

Night Orbit

00:00 06:00

Następnie w ramówce

Light Orbit

06:00 12:00

Background

ani to projekt – Chleb

w dniu 12 lipca 2022

Zespół Ani to Projekt powstał w 2018 roku z inicjatywy Ani Humeniuk – wokalistki i autorki piosenek. 8 lipca odbyła się premiera pierwszego albumu EP zespołu o tytule „Ty i świat“. Znajduje się na nim singiel „Chleb”.
To bezpretensjonalnie ujmująca w swej prostocie piosenka, która staje się ich nowym początkiem. Przez swego rodzaju lekkość, ale też wyrafinowanie grupa niewątpliwie zwraca uwagę na to, co ma do zaproponowania. A wbrew temu, co może wydawać się, nie jest łatwo zaszufladkować ich dotychczasową twórczość. Na pewno można powiedzieć, że zespół pod dowodzeniem Ani Humeniuk stawia na żywą formę, która w jakiś sposób charakteryzuje też ich premierowy utwór. Gdzieś w okolicach szlachetnego popu, folku, muzyki gitarowej istnieje przestrzeń, którą band zagospodarował na własne potrzeby.

Nie ma w tym wielkiego rozmachu – jakby minimalistyczny klimat staje się siłą ich muzyki. Nie bez znaczenia jest to, że za ostateczny mix/mastering odpowiada Robert Szydło (Mikromusic), choć warto zaznaczyć, że aranżacja kompozycji, to pomysł zespołu.

W piosence “chleb” wyostrzono brzmienie poszczególnych instrumentów, dzięki czemu całość nie zlewa się w jedną, bezrefleksyjną masę. Na pierwszy plan wysuwa się także delikatny, ale należycie wyeksponowany głos wokalistki, która wie o czym śpiewa, czyli jaki jest sens napisanych przez nią słów. Nie pojawia się więc zakłopotanie mogące rodzić się w przypadku niespójności muzyki z warstwą liryczną, co należy uznać za dodatkowy sukces przekładający się na wartość tej propozycji. Tutaj każde słowo właściwie zapętla się z muzyką.

Zespół tworzą:
Anna Humeniuk – wokal/piosenki
Anna Pawłowska – gitara basowa
Filip Trela – instr. klawiszowe
Dawid Mazurek – gitary
Olek Gonsior – perkusja

Głosuj na ten utwór na liście TOP ORBIT