Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Night Orbit

00:00 06:00

Następnie w ramówce

Light Orbit

06:00 12:00

Teraz w ramówce

Night Orbit

00:00 06:00

Następnie w ramówce

Light Orbit

06:00 12:00

Background

Derwana – Dziady

w dniu 12 kwietnia 2023

Derwana to pierwszy zespół w Polsce grający rocka słowiańskiego, założony przez Magdalenę Przychodzką w 2012 roku. Wyróżnia ich mocny wokal, bogate instrumentarium, skrzypce, flety, niezwyczajne klimaty, dzikość i natura. W muzyce Derwany słuchacz styka się z melodiami, które świetnie współpracują z wyważoną sekcją rytmiczną i masywnymi gitarami, które łączą się całość z wokalem niecodziennym, nieoczywistym. Derwana oprócz czerpania z muzyki ludowej eksperymentuje także z nowymi brzmieniami i elektroniką.

„Nasze melodie, utwory to zlepek różnych stylów folkowych. Jesteśmy otwarci na różne formy muzyki dawnej czy ludowej. Przeplatamy te kanony ze sobą, tworząc coś na swój sposób własnego, innego, z nutką świeżości. Dużo motywów jest opartych na muzyce dawnej, ale łączą się też one z nowoczesnym brzmieniem, mocno rozwiniętą sekcją rytmiczną, melodycznymi gitarami i etnicznymi instrumentami.
Piosenki, które powstają są w większości opowieściami własnymi. To historie o nieistniejącym świecie. Momentami mogą nawiązywać do legend czy mitów, wielokrotnie jednak są to piosenki o życiu ubrane w naszą własną stylistykę.”

Utwór „Dziady” to jedna z ich najnowszych propozycji.

Głosuj na ten utwór na liście TOP ORBIT