Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Następnie w ramówce

Na Mojej Orbicie

22:00 24:00

Teraz w ramówce

Następnie w ramówce

Na Mojej Orbicie

22:00 24:00

Background

Hatchie – Giving The World Away

w dniu 24 lutego 2022

Nowy singiel australijki Hatchie „Giving The World Away” zapowiada jej drugi album, który ukaże się w kanadyjskiej wytwórni Secretly w kwietniu i będzie kontynuacją jej pamiętnego debiutu „Keepsake” z 2019 roku.
Już wtedy australijska piosenkarka, autorka tekstów i zademonstrowała swój własny artystyczny sztempel.

Z tworzenia popowych piosenek z czasem wyłoniła się słabość do stylu shoegaze i dream popowych zespołów, takich jak The Jesus And Mary Chain i Cocteau Twins. Gitarzysta tej ostatniej, Robin Guthrie, tak polubił muzykę Hatchie, że osobiście zremiksował jej piosenkę „Sure” jeszcze przed wydaniem debiutanckiego albumnu. Na singlach które mieliśmy okazje słuchać w międzyczasie jak „This Enchatnted”, Hatchie nie wpadła w stagnację, a wielokrotnie eksplorowała wciąż nowe muzyczne obszary.

„Jest dla mnie coś więcej niż tylko pisanie piosenek o byciu zakochanym lub złamanym sercu – istnieje większy pełniejszy obraz niż tylko to” – przyznaje Harriette Pilbeam czyli Hatchie. „Ten nowy album naprawdę wydaje mi się tylko początkiem i zarysowaniem pewnej nowej powierzchni – i chociaż to moje trzecie wydawnictwo czuję się, jakbym zaczynała ponownie od zera”.