Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Night Orbit

00:00 06:00

Następnie w ramówce

Teraz w ramówce

Night Orbit

00:00 06:00

Następnie w ramówce

Background

Neal Cassady – Split

w dniu 28 września 2022

Krakowska grupa Neal Cassady zdobyła sobie miano jednej z największych nadziei polskiego rocka. Opinię tę potwierdza swą trzecią płytą. „Damage Has Been Done” to hałaśliwa i hipnotyczna muzyka gitarowa, lokująca się w formule garażowej psychodelii z końca lat 60.
Na „Damage Has Been Done” dominują brzmienia zanurzone w garażowej psychodelii spod znaku takich zespołów, jak Ty Segall, All Them Witches czy Oh Sees. Długie, improwizowane formy dają przestrzeń dla nieoczekiwanych zmian dynamiki, a krzyk często zestawiony jest z szeptem.
Teksty do piosenek z płyt podejmują temat destrukcyjnego wpływu podziału na człowieka. Podziału w kontekście coraz silniej antagonizującego się społeczeństwa, ale także rozłamu psychicznego, w którym jednostka poddawana jest ciągłej walce dwóch sprzecznych sił: dążenia do autodestrukcji i dążenia do stabilizacji. Tego rodzaju liryczna psychoanaliza idealnie pasuje do hałaśliwej i transowej muzyki z albumu. Płytę promuje singiel z utworem „Split”.

Zespół Neal Cassady został założony w Krakowie w 2015 roku i swą nazwę zaczerpnął od legendarnego amerykańskiego poety z kręgu beat generation. Na jego czele stoi wokalista i gitarzysta Rafał Klimczak, którego wspomagają: basista Marcin Gągola, perkusista Tomek Głuc i klawiszowiec Michał Dymny. W 2019 roku zespół znalazł się na liście największych „nadziei na 2020 rok” według magazynu „Teraz Rock”.

Głosuj na ten utwór na liście TOP ORBIT