Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Następnie w ramówce

Teraz w ramówce

Następnie w ramówce

Background

Sea Girls – Again Again

w dniu 6 stycznia 2022

Angielska indie rockowa grupa Sea Girls pojawiła się u nas dokładnie rok temu, z debiutanckiej płyty wydanej w 2020 roku, zatytułowanej „Open Up Your Head”. 25 marca tego roku ma się ukazać druga płyta „Homesick” którą zapowiada piosenka „Again Again”.
„To jedna z ostatnich piosenek, jakie napisałem na nowy album, rozmyślając o moich nastoletnich latach” – opowiada wokalista Henry Camamile.
Przełomowy debiutancki album zespołu poruszał ważkie tematy dotyczące zdrowia psychicznego, używania narkotyków. Niewiele inaczej będzie na drugim krążku. Jak przyznaje Henry- wszystkie piosenki pojawiły się po rozpoczęciu pandemii, więc tematycznie ona zdominowała całość. „Dużo myślałem o śmiertelności i umieraniu – co to znaczy żyć i jakie mamy szczęście” – dodaje artysta.

Camamile wrócił do rodzinnego miasta w Lincolnshire, gdy liczba infekcji znów na to pozwoliła, aby intensywnie zmierzyć się z własną przeszłością, która przywołała zarówno piękne, jak i mniej piękne wspomnienia. Nic bowiem nie pozostaje ukryte między wierszami, jego opowieści są zawsze bezpośrednie i dosadne.
Chociaż ponure momenty z przeszłości wciąż na nowo pojawiają się na nowym albumie, brzmi on całkowicie żywiołowo.
Jednak nie będzie to kontynuacja pierwszego albumu, jeśli chodzi o brzmienie, „poszliśmy dalej i wykrzesaliśmy to co najlepsze, byliśmy wobec siebie na prawdę bezwzględni” – przyznaje lider zespołu.

Sea Girls brzmią tu znacznie bardziej dojrzale niż wcześniej, ich brzmienie wydaje się pełniejsze, bardziej pewne siebie i bardziej ambitne.