Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Następnie w ramówce

Teraz w ramówce

Następnie w ramówce

Background

The Last Dinner Party – Caesar on a TV Screen

w dniu 7 lutego 2024

Dziewczyny z The Last Dinner Party wydały oczekiwany debiutancki album „Prelude to Ecstasy”.

Kolejny, teatralny singiel zatytułowany „Caesar On A TV Screen” inspiruje się jedną z tragedii Szekspira „Juliusz Cezar” i zawiera tę samą charyzmę, która towarzyszy ich początkującej karierze od samego początku. To pełna dekadencji, romansu i ekstrawaganckiej frywolności twórczość, mieszanka rockowych i popowych akcentów z barwnym poczuciem teatralności.

„Caesar On A TV Screen” to dźwiękowa podróż, która łączy różne style muzyczne i nadaje piosence epicki charakter. Lirycznie utwór skupia się na temacie mizoginii i podwójnych standardów w branży muzycznej, odnosząc się do walki z tymi problemami.

Również ich debiutancki album łączy w sobie elementy indie baroku, gotycką poezję i estetykę epoki renesansu i przyciąga uwagę swoją estetyką, brzmieniem i liryzmem.
Jest uważany za jedną z najmocniejszych debiutanckich płyt w ostatnich latach i zapowiada wspaniałą karierę dla zespołu. To muzyka, która wyróżnia się na tle dzisiejszych trendów i jest prawdziwym darem dla słuchaczy, oferującym nie tylko przyjemność, ale też głębokie przeżycia emocjonalne.

Zespół The Last Dinner Party tworzą Georgia Davies (bas), Lizzie Mayland (gitara), Abigail Morris (wokal), Emily Roberts (gitara) i Aurora Nishevci (klawisze).
Powstał na bazie wspólnej miłości do literatury i muzyki. Przez wiele lat budował swoją sławę, dając koncerty w małych klubach zanim jeszcze nagrał jakiekolwiek utwory. Wideo z jednego z ich wczesnych występów zostało wrzucone na Youtube, co przysporzyło im ogromnej popularności i zaowocowało podpisaniem kontraktu z Island Records. Zespół spędził większość minionego roku na scenie, otwierając koncerty dla takich gwiazd jak Florence + the Machine i Hozier.