Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Night Orbit

00:00 06:00

Następnie w ramówce

Teraz w ramówce

Night Orbit

00:00 06:00

Następnie w ramówce

Background

Weird Nightmare – Lusitania

w dniu 2 stycznia 2023

Alex Edkins to gitarzysta i wokalista kanadyjskiej, punk rockowej grupy Metz. Wiosną 2022 roku artysta zaprezentował swój solowy projekt pod nazwą Weird Nightmare. Debiutancka płyta „Weird Nightmare” ukazała się 20 maja 2022 roku.

W dziesięciu utworach nie słychać że powstawały one na przełomie ostatnich 10-ciu lat i że Edkins nagrał je całkowicie samodzielnie. Większość z nich powstała w czasie panowania pandemii COVID-19, ale niektóre pochodzą nawet z 2013 roku. Materiał przedstawia nowe oblicze Alexa Edkinsa który jak sam zapewnia, chwytliwe melodie zawsze były ważną częścią tworzenia przez niego piosenek, ale dopiero teraz stały się celem głównym. Materiał brzmi surowo i zawiera elementy brzmienia jego macierzystego zespołu Metz, ale dodatkowo jest naznaczony słodkim podmuchem przesterowanych pejzaży dźwiękowych, zniekształconego popu.

W piosence „Lusitania” Alex Edkins próbuje wybudzić siebie i słuchaczy z koszmarów, zamienić złą zimę w przyjemną wiosnę, spowodować poczucie ulgi, wyzwolenia, którego wszyscy dziś bardzo potrzebujemy.