Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Night Orbit

00:00 06:00

Następnie w ramówce

Light Orbit

06:00 12:00

Teraz w ramówce

Night Orbit

00:00 06:00

Następnie w ramówce

Light Orbit

06:00 12:00

Background

Bert Gra – Do świateł miast

w dniu 29 czerwca 2022

Bert Gra prezentuje najnowszy singiel „Do świateł miast”. Utwór powstał we współpracy z Krystianem Zemanowiczem, basistą i producentem znanym m.in. z Transsexdisco. W nowej piosence artysta postawił na syntetyczne brzmienie, inspirowane miejskim klimatem. „Idziesz nocą ulicami miasta, jednych ludzi mijasz, innych spotykasz, poznajesz. Przygoda i tajemnica, ale na pewno chwila, którą chcesz przeżywać jak najdłużej.”

Tak Bert Gra opisuje kulisy powstawania utworu: „Numer napisałem pod wpływem efektu nocnych spacerów po mieście i różnych spotkań. Pierwsza wersja utworu była oparta na motywie gitary akustycznej – który ostatecznie nie pojawił się w finalnej wersji. Uznałem, że syntezatory i mocny beat zaproponowane przez Krystiana po prostu idealnie rezonują z nocnym, miejskim nastrojem.”

Bert Gra to solowy projekt Bertranda Abramczyka, który powstał w trakcie pandemii. Muzyka artysty to połączenie popowej alternatywy, gry słów, nieoczywistego rytmu i zabawy muzyczną stylistyką. Bert Gra czerpie garściami z polskiej muzyki rozrywkowej – Andrzeja Zauchy, Krzysztofa Zalewskiego czy Męskiego Grania. W jego muzyce słychać też elementy charakterystyczne dla twórców takich jak Gorillaz, Imagine Dragons i Bastille. Bert Gra nie stawia przed sobą barier gatunkowych. Jego wyznacznikami jest szczery przekaz i prosta forma połączona rytmicznym pulsem.

W Radiu Orbit zadebiutował piosenką „Zegar tyka” która dotarła do miejsca 1 listy Top Orbit.

Głosuj na ten utwór na liście TOP ORBIT