Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Top Orbit Plus

21:00 22:00

Następnie w ramówce

Top Orbit Extra

22:00 23:00

Teraz w ramówce

Top Orbit Plus

21:00 22:00

Następnie w ramówce

Top Orbit Extra

22:00 23:00

Background

Decent Elephant – Bluszcz

w dniu 16 stycznia 2023

Decent Elephant to projekt, który na polskiej scenie alternatywnej działa aktywnie od kilku lat. Pierwszą z większych zmian, jakie zespół zaaplikował w swojej muzycznej karierze, było bez wątpienia przejście z pracy na sali prób do trybu zdalnego, który oczywiście spowodowany był pandemią.

Zmiana ta nie przeszkodziła jednak zespołowi w utrzymaniu brzmieniowego ognia, o który zadbali songwriter zespołu – Janek, a także czuwający nad finalnymi etapami produkcji Leon Krześniak, który współpracuje z licznymi polskimi artystami alternatywnymi. Sama zmiana systemu pracy zaowocowała powstaniem świeżego materiału, w tym utworu „Bluszcz”.

Obecnie zespół w swojej twórczości dalej czerpie garściami z klimatów lat 80. i szeroko rozumianej muzyki retro. Jeśli zaś chodzi o inspiracje, to bez wątpienia są to szlagierowe zespoły i wokaliści, tacy jak: Tame Impala, Roosevelt, Sports, czy też half alive. Przed nadejściem pandemii zespół inspirował się zwłaszcza brytyjską gitarową alternatywą (Foals, Everything Everything), co słyszalne jest w starszych wydawnictwach.

Głosuj na ten utwór na liście TOP ORBIT