Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Następnie w ramówce

Teraz w ramówce

Następnie w ramówce

Background

Dildo Baggins – Roślinożerca

w dniu 29 czerwca 2021

18 czerwca 2021 roku ukazała się debiutancka płyta tajemniczego artysty w masce znanengo jako Dildo Baggins pt „Dla wszystkich dziewczyn nie dla wszystkich chłopców”.
Pod tym pseudonimem i maską Dildo Bagginsa ukrywa swą twarz Bartosz „Administratorr” Marmol, twórca m.in projektu Administratorr.
Dildo Baggins to najnowsza odsłona jego bogatej twórczości jako wokalisty, tekściarza i autora muzyki, w której prezentował będzie bardziej przestrzenne i akustyczne utwory. Za produkcję i realizację muzyki odpowiadają Robert i Magda Srzedniccy ze studia Serakos.

Dildo Baggins jest podróżą w jedną stronę, w stronę przeszłości. Czasami ta podróż rozpoczyna się w teraźniejszości, jednak to tylko chwilowe złudzenie bo wszystko co usłyszycie u Dildo Bagginsa ma swój punkt odniesienia osadzony bezpośrednio w przeszłości. Podróż ta podoba mi się najbardziej kiedy kończy się gdzieś na pograniczu sentymentu i smutku – tylko tam Dildo Baggins jest naprawdę szczęśliwy – informuje Bartosz Marmol.

„Tak naprawdę to Dildo powstał w pewną listopadową noc gdy zdałem sobie sprawę, iż napisałem kilka piosenek, których nie chciałbym zagrać z zespołem, ale po prostu wziąć do ręki gitarę i samemu wykonać je na scenie. Wraz z tymi kilkoma piosenkami pojawiła się we mnie takie „songwriterskie” pragnienie wolności i prostego przekazu. Z tą właśnie myślą zacząłem tworzyć i pisać utwory dla Dildo Bagginsa, który jest dla mnie pewnego rodzaju podróżą do momentu gdy zaczynałem pisać swoje pierwsze piosenki. Do czasu gdy myślałem głównie o brzmieniu gitary akustycznej, gdy teksty zapisywałem w wysłużonym zeszycie, a scena była wszędzie tam gdzie zaczynałem grać i śpiewać. – opowiada o narodzinach Dildo Bagginsa jego twórca.

„Roślinożerca” to utwór, który powstał z namiętności do podsłuchiwania rozmów ludzi w miejscach publicznych. Jest to forma szczególnej rozmowy na stacji benzynowej pomiędzy osobami, które w przeszłości były razem. Fakt ten nie przeszkadza im spotykać się od czasu do czasu, a w trakcie tych spotkań rozmawiają ze sobą w niezwykle szczery i bezpośredni sposób. Jest to obraz rzadkiej sytuacji w której to właśnie rozstanie sprawiło, że osoby zaczęły rozmawiać i traktować się w sposób, w jaki nie potrafili kiedy byli razem.

Wcześniejsze nagranie prezentowane w Radiu Orbit, które znajduje się na płycie to „Bezglutenowy”.

Głosuj na ten utwór na liście TOP ORBIT