Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Extra Orbit

16:00 18:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

18:00 20:00

Teraz w ramówce

Extra Orbit

16:00 18:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

18:00 20:00

Background

Half Light – Wezwanie do odmiany

w dniu 12 maja 2020

„Wezwanie Do odmiany” to kolejna propozycja z niezwykłej, koncepcyjnej płyty zespołu Half Light „(Nie)pokój wolności”. Nie ma jedynie plusów naszej wolności, zatem nie dziwnym jest fakt, że niepokoi nas tak naprawdę czas, w którym się znajdujemy. Że czujemy się inwigilowani, obserwowani. Pomimo wolności musimy przystawać na pewne schematy i działać zgodnie z zasadami.

Album opowiadający o pełnym bólu losie zwykłego, szarego człowieka, który musi zmagać się z nieustannym przestrzeganiem narzucanych reguł i procedur, z inwigilacją, z brakiem intymności oraz z postawą „bycia z wami lub przeciw wam”.

Jest jednak tym krążku kilka piosenek, które mogą śmiało istnieć samodzielnie, do nich należy m.in pierwszy singiel „Istnieję” i właśnie „Wezwanie do odmiany”.

„(Nie)pokój wolności” to zdecydowanie najambitniejsze i najtrudniejsze, przynajmniej przy pierwszym odbiorze, dzieło grupy Half Light. Ale zarazem także i najmocniejsza pozycja w dotychczasowym dorobku toruńskich muzyków.
Przypomnijmy, Half Light to toruńska grupa electro-rockowa powstała w maju 2009 r. z konfiguracji energetycznej trzech muzycznych orbit: wokalisty Krzysztofa Janiszewskiego, klawiszowca Piotra Skrzypczyka i gitarzysty Krzysztofa Marciniaka. Przez wielu dziennikarzy zespół określany jest mianem ‘polskiego Depeche Mode’.