Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Extra Orbit

16:00 18:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

18:00 20:00

Teraz w ramówce

Extra Orbit

16:00 18:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

18:00 20:00

Background

mona polaski – Nic po nas nie widać

w dniu 8 grudnia 2023

Zespół mona polaski zamyka wydawniczy rozdział związany z premierą swojego tegorocznego albumu — „Oryginał”, ukazaniem się ostatniej piosenki na singlu pt. „Nic po nas nie widać”.

„Są piosenki, które powstają w trudzie podobnym do wykuwania kształtów z żelaza oraz takie, które spływają na nas z lekkością światła porannego słońca, bardzo szybko przechodząc ze stanu myśli w stan gotowego utworu — mówi Karol Stolarek, lider zespołu mona polaski.

Nic po nas nie widać to jedna z tych piosenek, które spłynęły na zespół pewnego letniego popołudnia w łódzkich podziemiach, gdzie mieści się ich sala prób. Numer powstał pod koniec pracy nad albumem „Oryginał” i stał się nośnikiem dla tekstu, który hibernował i czekał na odpowiednie dźwięki oraz odpowiedni czas.
Utwór ma w sobie transowo-hipnotyczny rytm, niemożliwy do zatańczenia według z góry wyuczonych kroków i instrukcji. Takie rytmy tańczy się tylko po swojemu i tylko z odpowiednią dozą obojętności wobec tego, co pomyślą o tym inni. Otwierające się refreny niosą tytułową frazę, przeplatając się z opowieścią zapisaną w trzech zwrotkach. Kawałek kończy się arpeggiatorowym outro, zostawiając po sobie powoli gasnącą poświatę.

Głosuj na ten utwór na liście TOP ORBIT