Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Night Orbit

00:00 06:00

Następnie w ramówce

Light Orbit

06:00 12:00

Teraz w ramówce

Night Orbit

00:00 06:00

Następnie w ramówce

Light Orbit

06:00 12:00

Background

mona polaski – Pasujesz

w dniu 6 czerwca 2023

„Pasujesz” to kolejny po świetnie przyjętym singlu „Wracam do siebie” utwór, który promuje najnowszy album „Oryginał” łódzkiego zespołu mona polaski. Nieśpieszny numer ma wszystko, co charakteryzuje prawdziwą polską scenę alternatywną, intuicyjnie rysując styl i brzmienie grupy. Rozbudowana paleta syntezatorów, pulsująca sekcja rytmiczna i prowadzący bas, który miejscami przeobraża się w gitarową melodyjność, składa się na brzmienie będące mieszanką: synthpopu, postpunka, indie czy big-beatu.

Tekst utworu to monolog o komunikowaniu się — barwna, pełna słodko-gorzkiej wymowy opowieść, zwieńczona grą słów nawiązujących do tego, jak skrajnie odmiennie zdarza nam się odczytywać to, co sobie wzajemnie komunikujemy. Zupełnie tak jakbyśmy posługiwali się innymi językami, kiedy transmisja nie jest odpowiednio dostrojona — mówi autor tekstu i lider zespołu, Karol Stolarek.

mona polaski to zespół założony w 2018 roku w Łodzi, przez chłopaków, którzy muzykę pokochali na zabój. Poszukują dreszczy, jakie wywołują piosenki oraz interesują się zagadnieniem przenoszenia się w czasie za pomocą dźwięku. Grają współczesną muzykę rozrywkową, w której pobrzmiewają echa nowej fali, post punka i polskiej alternatywy lat 80./90. Zadebiutowali w 2019 roku, świetnie przyjętym albumem „Folklor”.

Głosuj na ten utwór na liście TOP ORBIT