Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Night Orbit

00:00 06:00

Następnie w ramówce

Light Orbit

06:00 12:00

Teraz w ramówce

Night Orbit

00:00 06:00

Następnie w ramówce

Light Orbit

06:00 12:00

Background

mona polaski – Wracam do siebie

w dniu 11 stycznia 2023

mona polaski opiera swoją twórczość na sentymentach do lat 90. i czerpie inspirację z post punkowej zimnej fali, nie zamykając się jednak na współczesne rozwiązania, taneczne brzmienia syntezatorów i zakrzywione melodie. Śpiewają refleksyjnie, o swojej drugiej dojrzalszej młodości, trudnej miłości i destrukcyjnych odmętach codzienności, czego echa słychać w ich najnowszym singlu „Wracam do siebie”.

Motoryczny, kompulsywny rytm, romantyczne syntezatory, melodyjna, ale brudna gitara oraz hipnotyzujący poetycki refren o wracaniu do siebie tworzą charakter utworu, który mieści w sobie tęsknotę za czasami zimnej fali i postpunka oraz nowoczesne brzmienie zespołu będącego świadomym czasów, w jakich tworzy.

„Wracam do siebie” jest opowieścią o błądzeniu i wpadaniu w pętle nocnych, miejskich ścieżek oraz potrzebie wymykania się tym pętlom w celu odnalezienia drogi do domu. To piosenka o odrzuceniu podziału na siebie i ciebie oraz fali okoliczności, pojawiających się na drodze do scalenia — dodaje Karol Stolarek, wokalista zespołu mona polaski.

Singiel zapowiada nowy album grupy, który ujrzy światło dzienne już wiosną tego roku. Wydawnictwo zatytułowane Oryginał zostanie wydane przez wytwórnię 33 Records.

Głosuj na ten utwór na liście TOP ORBIT