Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Następnie w ramówce

Teraz w ramówce

Następnie w ramówce

Background

Patrycja Duda – Wspomnienie

w dniu 8 maja 2024

Patrycja Duda to posiadaczka nowego głosu na polskiej scenie muzycznej. Niebanalna twórczość artystki z Krakowa zahacza o takie gatunki jak pop, rock czy blues, czego dowodem jest poprzedni, świetnie przyjęty singiel „Kilka sekund”. Kolejny rozdział w karierze debiutantki otwiera utwór „Wspomnienie”.

Piosenka stanowi dopełnienie opowieści o relacji: prawdziwej, złożonej i poruszającej. To kolejny element całej układanki, na którą składają się dotychczasowe single Patrycji. W utworze artystka opowiada o sobie, z nadzieją na zrozumienie i utożsamienie się z kimś, kto słucha tego po drugiej stronie.

„W swojej muzyce chce być szczera, ze swoimi emocjami i uczuciami. Chcę, żeby moi słuchacza mogli powiedzieć: „ona wie, co przeżywam, nie jestem w tym wszystkim sam/a”. Relacje to trudny temat, a większość tego, co przeżywamy, sprowadza się właśnie do nich. Chcę swoją twórczością wspierać i być wspierana” — opowiada Patrycja Duda.

Singiel „Wspomnienie” zapowiada debiutancki mini album artystki — „Oddychaj”, stworzony we współpracy z producentem, Józefem Rusinowskim. EP-ka tworzy spójną historię, która wciąga słuchacza już od pierwszych dźwięków i nie pozwala złapać tchu. To historia o relacji i jej kolejnych etapach: pożądaniu, zauroczeniu, zagubieniu, decyzji o zakończeniu relacji, myśli, że może jeszcze da się to wszystko uratować, i w końcu — wspomnieniu tej relacji, o którym opowiada najnowszy utwór Patrycji Dudy.

Głosuj na ten utwór na liście TOP ORBIT