Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Następnie w ramówce

Teraz w ramówce

Następnie w ramówce

Background

Pola Chobot & Adam Baran – Podobno

w dniu 11 września 2023

Pola Chobot & Adam Baran po świetnie przyjętym utworze „Ciało”, prezentują kolejny singiel zapowiadający ich nową płytę. „Podobno” to poruszająca ballada o śmierci, która często stanowi temat tabu.
Nie lubimy o niej myśleć ani mówić, boimy się o niej rozmawiać.

„Napisałam tę piosenkę, będąc w trudnym momencie mojego życia. Jej stworzenie uzmysłowiło mi jak wielki potencjał leczniczy niesie sztuka i jak ważnym elementem zdrowienia jest dla mnie pisanie i komponowanie. Wszyscy po równo mierzymy się z lękiem, ale nie wszyscy potrafimy go oswajać. Podjęłam ten trud. „Podobno” to mój lek na najbardziej pierwotny lęk. Lęk przed śmiercią” – wyjaśnia autorka tekstu, Pola Chobot.

Pola Chobot & Adam Baran to jeden z najciekawszych głosów polskiej alternatywy. Wspólnie tworzą dziki, nierozłączny organizm muzyczny. Pola jest wokalistką, pianistką, autorką słów i muzyki, a Adam to doskonały gitarzysta, autor muzyki oraz producent. Ich muzyce towarzyszy aura nieoczywistości, transowości i niepokoju. Charakterystyczna przestrzeń i melancholia łączą się z gitarowym riffem i poetyckością słów. Gra znaczeń, zabawa konwencją i ciągłe poszukiwanie nowych środków wyrazów. Debiutowali w listopadzie 2019 roku świetnie przyjętym albumem pod tytułem Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?, który ukazał się nakładem FONOBO Label.

Głosuj na ten utwór na liście TOP ORBIT