Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Extra Orbit

16:00 18:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

18:00 20:00

Teraz w ramówce

Extra Orbit

16:00 18:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

18:00 20:00

Background

Przebiśniegi – Kierunek

w dniu 7 lutego 2024

„Kierunek” to nowa piosenka tria Przebiśniegi. Zespół działa na rynku od niespełna roku. Muzyka z pogranicza gatunków indie popu, rocka, synth popu, funku i disco, to wypadkowa trzech osobowości i ich osobistych inspiracji oraz hołd dla lat 60-tych. W zespole jest aż trzech wokalistów, co wyróżnia go na polskiej scenie muzycznej, tak samo jak charakterystyczne dla nich są poetyckość i poczucie humoru.

Najnowszy singiel Przebiśniegów to wgląd w myśli bohaterów, włóczących się po mieście nocą i snujących rozważania dotyczące przyszłości. Buzują w nich uczucia – niepewność, nadzieja, strach, ekscytacja, ale przede wszystkim siła. Utwór z założenia jest utrzymany w zimowej tonacji, a „lipiec” symbolizuje lepszy czas, odległe ciepło, które jest zarazem światełkiem na końcu tunelu i drogowskazem do dalszego działania. To utwór o znajdowaniu siły w najciemniejszej godzinie.

„Kierunek” od początku był dla nas piosenką, która mogłaby znaleźć się w soundtracku filmu o Bondzie. Jej rozhuśtany groove, chłodne syntezatorowe brzmienia, zadymiony, nocny klimat to kwintesencja naszej ciemnej strony. Szczególnie widoczne jest to chociażby w przesterowanych partiach gitarowych, które porównywaliśmy do Arctic Monkeys czy Black Sabbath – informuje zespół.

Obecnie trio przygotowuje się do wydania debiutanckiego albumu.

Głosuj na ten utwór na liście TOP ORBIT