Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Następnie w ramówce

Teraz w ramówce

Następnie w ramówce

Background

SacramentoPinto – Adelajda

w dniu 18 lutego 2021

Zespół Sacramentopinto to nie nowicjusze. Tworzą go Robert Rogowski – śpiew, gitara, sample, Daniel Gryc – bas, spiew, Łukasz Bocian – perkusja. Panowie grają ze sobą od lat. Łoili razem w hardcorowym Dobraho, współtworzyli z Jarkiem Wójcickim projekt Wysadzina, a także bawili się formą w Crazy Love. Obecnie skupiają się na Sacramentopinto i wydali właśnie swój drugi album „Ulaanbaatar” z którego pochodzi piosenka Adelajda. Gościnnie w tym nagraniu pojawia się gitarzysta grupy Lux Perpetua Patryk Makać.

Przede wszystkim co zwraca uwagę na ich najnowszej płycie, to brak barier i muzycznych ograniczeń. To na pewno wpływ wieloletniego muzycznego doświadczenia. Wszystko podane jest oczywiście w zakresie rockowego gitarowego grania, ale przyprawione zostało mnóstwem smaczków.
Zespół tak określa swoją twórczość: „Nasza koncepcja zespołu jest oparta w zasadzie na starych dobrych przykładach i muzykach, którzy tworzyli i tworzą szeroko rozumianego rocka. Nie oznacza to, że kopiujemy i ściągamy od innych. Tworzymy wspólnie piosenki, które jednocześnie maja być energiczne i melodyjne oraz przekazywać jakąś treść”.

„Sen”, „Czekam na wiadomość” oraz „Demony” te trzy utwory zespołu Sacramentopinto pojawiły się na liście Top Orbit w latach 2017-2019.